windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Windows 10 Windows 10 Mobile

Jak działa Windows 10 na procesorze ARM?

Pierwsze informacje na temat Windows 10 na ARM pojawiły się już w ubiegłym roku na konferencji WinHEC. Widzieliśmy wtedy pełny Windows 10 Pro działający na procesorze Snapdragon 820, który wydawał się działać bardzo sprawnie – zobacz wideo.

Na wczorajszej konferencji otrzymaliśmy kolejną dawkę informacji na temat Win10 na ARM. Microsoft podał nieco więcej informacji na temat emulacji aplikacji Win32 oraz zobaczyć mogliśmy działanie systemu na nowym procesorze Snapdragon 835.

Otrzymaliśmy kolejne zapewnienie, że aplikacje Win32 działać będą na tym systemie bez najmniejszych przeszkód. Nie będą one wymagały żadnych modyfikacji, działać będą wersje obecnie znane, które będziemy mogli pobierać z Internetu. Microsoft wykorzystuje do tego technologię ’Windows on Windows' znaną z 64 bitowej wersji Windows 10, która również emuluje aplikacje Win32.

Kiedy pierwsze urządzenia z Windows 10 na ARM?

Na to pytanie nie ma póki co jednoznacznej odpowiedzi. Wcześniejsze spekulacje mówią, że urządzenia 2-w-1 pojawić się mają jeszcze w tym roku. Sprzęt, na którym Microsoft wykonywał prezentacje nie wyglądał na urządzenie produkcyjne. Prawdopodobnie jest to sprzęt prototypowy na potrzeby prac nad systemem. Jeżeli plotki wygłoszone jakiś czas temu przez Qualcomma okażą się prawdziwe, już pod koniec roku powinniśmy spodziewać się pierwszych produkcyjnych urządzeń z Windows 10 Pro na procesorach ARM.

Źródło: windowscentral