windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Programy Windows 10

Pliki na żądanie z OneDrive w końcu wracają do Windows 10

Pliki na żądanie z OneDrive to funkcjonalność, którą znają posiadacze wcześniejszej wersji systemu Windows. Zadebiutowała ona już w Windows 8, jednak z niewiadomych przyczyn zniknęła w Windows 10. Dziś na konferencji Build 2017 Microsoft ogłosił, że OneDrive Files On-Demand wracają.

OneDrive pliki na żądanie powracają!

Jak działa opcja plików na żądanie? Idea jest bardzo prosta. Z poziomu Eksploratora plików mamy dostęp do wszystkich naszych plików znajdujących się w chmurze OneDrive bez konieczności posiadania ich fizycznie na dysku. Inaczej mówiąc otwierając Eksplorator plików będziemy widzieli pliki, które są w chmurze, a te nie będą nam zajmowały miejsca na dysku.

onedrive pliki na żądanie

Pliki nieznajdujące się na naszym dysku będą miały specjalny status (chmurkę), która oznacza, że plik nie zajmuje miejsca na naszym dysku i jest dostępny bezpośrednio z chmury. Próba otwarcia do wymusi najpierw jego pobranie, a następnie dopiero otwarcie.

Pliki z chmury będą miały również możliwą do zaznaczenia opcję „Trzymaj zawsze na urządzeniu”.

pliki na żądanie

Funkcjonalność pojawi się w Windows 10 wraz z jesienną aktualizacją systemu. Testerzy w programie Windows Insider będą mogli zapoznać się z nią już na wakacje. Przyznam wam szczerze, że czekałem na to od baaaardzo długiego czasu i jak tylko Insiderzy będą mieli możliwość jej przetestowania, z pewnością zdamy relację z jej działania.

Źródło: windowscentral