windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Programy Windows 10

Apple iTunes trafi do Sklepu Windows

Na odbywającej się właśnie konferencji Build 2017 Microsoft zapowiedział, że do sklepu Windows trafi aplikacja jednego z największych konkurentów – mowa o Apple iTunes. Informacja ta może nieco szokować, jednak Microsoft wspólnie z Apple pracują nad wprowadzeniem aplikacji do sklepu. Fraza 'iTunes' jest jednym z bardziej popularnych zapytań w sklepie Windows, co zapewne pomogło podjąć decyzję o współpracy.

Apple iTunes pobierzesz ze Sklepu Windows

Z pewnością jest to dobra informacja pod kątem ogłoszonej niedawno wersji Windows 10 S, która umożliwia instalowanie aplikacji jedynie ze sklepu Windows. Aplikacja od Apple ma pojawić się w sklepie pod koniec tego roku i oferować wsparcie dla Apple Music i synchronizację z iPhone.

Dodanie ważnej aplikacji do sklepu Windows może pozytywnie wpłynąć na wizerunek sklepu i zachęcić innych wydawców do umieszczania swoich pozycji w sklepie Microsoftu. Lista braków jest bardzo duża, jednak liczmy na to, że wysiłek Microsoftu oraz premiera Windows 10 S poprawi ten stan rzeczy. Z pewnością Windows 10 S oferowany jako darmowy system mógłby pomóc spopularyzować sklep, jednak to już temat na osobny artykuł…

Źródło: ONMSFT