windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Promo Windows 10 Windows 10 Mobile

Windows 10 kompilacja 15063.296 oraz Windows 10 Mobile 15063.297 dostępne dla użytkowników

Microsoft pracuje nad nowymi kręgami dystrybucji, które przyniosą użytkownikom sporo zmian – w tym odmieniony wygląd, znany pod nazwą Project Neon – to nie zmienia jednak faktu, że Amerykanie przywiązują również uwagę do dostępnego już oprogramowania. Wczoraj w ramach Patch Tuesday aktualizację otrzymały dostępne w kanale oficjalnym systemy Windows 10 oraz Windows 10 Mobile.

Do premiery najnowszego kręgu dystrybucji pozostało jeszcze sporo czasu i technicy z Redmond mają bardzo dużo pracy, aby wszystko wypadło tak, jak należy. Tymczasem Ci nie zapominają również o dostępnym już oprogramowaniu i stale je ulepszają. W ramach Patch Tuesday wczoraj na urządzeniach z systemem Windows 10 oraz Windows 10 Mobile zagościły dwie nowe kompilacje. Oznaczone zostały kolejno 15063.296 dla wersji desktopowej oraz 15063.297 dla telefonów komórkowych.

Oczywiście nowości nie uświadczymy, ponieważ Microsoft nie ma w zwyczaju dodawać przełomowych funkcji do już istniejącego oprogramowania, jednak z pewności możecie spotkać kilka poprawek oraz usprawnień, zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa.

Microsoft słynie ze stałego poprawiania jakości swojego oprogramowania, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że użytkownicy systemów z Redmond otrzymują stałe aktualizacje, poprawiające jakość działania systemu. Warto zwrócić uwagę, czy wasz komputer oraz telefon nie wyświetlił informacji o dostępności nowej paczki z poprawkami.

Poniżej znajdziecie oficjalny changelog nowych kompilacji:

  • Rozwiązano problem z Surface Hub, który wybudzał się w nieprawidłowy sposób. Od teraz wszystko powinno działać w porządku.
  • Naprawiono nieprawidłowe działanie autochk.exe, które mogło powodować utratę danych zgromadzonych na urządzeniu.
  • Poprawiono działanie przeglądarki Microsoft Edge, która nie w pełni wspierała obsługę TCP Fast Open. Od teraz użytkownicy nie powinni doświadczać tego problemu w poszczególnych stronach internetowych.
  • Rozwiązano problem z myszką Arc Touch w połączeniu Bluetooth.
  • Aktualizacja zabezpieczeń dla: Microsoft Edge, Internet Explorer, Microsoft Graphics Component, Windows SMB Server, Windows COM, Microsoft Scripting Engine, Windows kernel, Windows Server, oraz .NET Framework

Dajcie znać, czy aktualizacja trafiła już na wasze urządzenia? Jakie są wasze opinie dotyczące jej działania? Zauważyliście jakieś istotne poprawki, których nie uwzględniliśmy w tekście? Czekamy na wasze komentarze.

źródło: MSpoweruser