windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Windows 10 Mobile

Konferencja Build 2017 – oglądaj na żywo


Poniżej oryginalny wpis z 8.maja 2017 r.

Maj obfituje w wydarzenia od Microsoftu. Kilka dni temu zakończyła się konferencja #MicrosoftEDU, na której poznaliśmy Windows 10 S oraz sprzęt Surface Laptop, a już za dwa dni kolejne, duże wydarzenie giganta. W dniach 10-12 odbędzie się Build 2017, największa konferencja dla deweloperów poświęcona tematyce Windows, z której zapewne dowiemy się jakie plany ma Microsoft na nadchodzącą przyszłość. Czego zatem możemy oczekiwać po konferencji?

Project NEON

Jak informowaliśmy was wczoraj, Microsoft wprowadza nowe elementy wyglądu do Windows 10. W ubiegłym tygodniu aplikacje systemowe (Kontakty, Aparat, Kalkulator, Zdjęcia etc) w programie Windows Insider otrzymały nowy design, który udostępniony ma zostać oficjalnie wraz z premierą Windows 10 Redstone 3, która planowana jest na jesień tego roku.

Póki co o samym projekcie nie wiemy zbyt dużo. Znana jest jego nazwa, a kilka aplikacji już posiada wygląd w stylu Neon, co więcej? Tego zapewne dowiemy się już za kilka dni.

projekt neon

Co z Redstone 3?

Pierwsze wersje testowe systemu z gałęzi Redstone 3 trafiły już do testerów w programie Windows Insider. Póki co nie poznaliśmy zbyt dużo nowości Redstone 3. Pojawić ma się w niej opcja My People, wspomniane wyżej elementy Projektu Neon, CShell czy drobne zmiany w MS Edge. Zapewne nie są to wszystkie nowości w Redstone 3 i Microsoft zapewne nas jeszcze zaskoczy. Czy poznamy nową nazwę systemu, która obecnie nosi kodową nazwę Redstone 3? Czas pokaże.

Co dalej z Windows 10 (Mobile)?

Niestety nie nastawiałbym się na informacje związane z systemem Windows Mobile. A brak wiadomości w tym temacie będzie oczywiście złą wiadomością. Co prawda Microsoft obiecał, że zamierza dalej tworzyć urządzenia mobilne, które nie będą wyglądały jak obecne smartfony, jednak szczegółów nie podano. Czytaj więcej tutaj.

Pozostaje jeszcze kwestia Windows 10 na procesorach ARM, która zaprezentowana została w grudniu na konferencji WinHec. Wtedy tez zobaczyć mogliśmy po raz pierwszy pełny Windows 10 działający na smartfonie HP Elite X3 – więcej na ten temat w artykule: Windows 10 na komórkowych procesorach ARM – nadchodzi prawdziwa rewolucja od Microsoftu.

Czy Microsoft czymś nas zaskoczy na Build 2017?

Oficjalnie nie zapowiedziana została jeszcze dokładne agenda konferencji, ale spodziewać się można, że zobaczymy coś, o czym nie donosiły jeszcze plotki. Czy będą to nowe urządzenia? Raczej nie, gdyż temu poświęcony będzie kolejny event Microsoftu, który odbędzie się już 23 maja.

Być może poznamy przyszłość Universal Windows Platform, która obecnie jeszcze nie jest tym co zapowiadał Microsoft. Może dowiemy się czegoś więcej na temat ekspansji Cortany na nowe rynki. Z pewnością warto śledzić wydarzenie, dlatego zapraszamy wszystkich na relację z Build 2017 już w najbliższą środę na windowsowo.pl.

Źródło: WC