windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Windows 10

Windows 10 zaczyna wyglądać pięknie – Project Neon w akcji

Project Neon, czyli nowy standard wyglądu systemu Windows 10, który wydany zostanie wraz z aktualizacją Redstone 3, zaczyna właśnie pojawiać się w wersjach testowych Windows 10.

Ostatnia aktualizacja systemu w programie Windows Insider oznaczona numerem 16188 pozwala nam na pobranie najnowszych wersji aplikacji systemowych (lista poniżej), a te przystosowane są już nowego schematu wyglądu. Aktualizacje aplikacji dostępne są jedynie dla uczestników programu Windows Insider w kręgu fast. Na naszym sprzęcie pojawiły się dopiero dziś rano, jednak Microsoft udostępnił je już w minioną środę.

Jak wyglądają aplikacje w stylu Project Neon?

Pierwsze co rzuca się w oczy to przeźroczystość i rozmycie tła aplikacji, tzw blur. Jest ono bardzo delikatne i przy ustawieniu jednolitej tapety możecie go nawet nie dostrzec. Na potrzeby wykonania wrzutów ekranu ustawiliśmy kolorową tapetę, tak aby efekt widoczny był bardziej. Oto kilka aplikacji systemowych zaopatrzonych w efekt rozmycia.

Kolejny element Projektu Neon to delikatne animacje na przyciskach przy zbliżaniu do nich kursora. Zaobserwować to można na poniższym obrazku.

projekt neon
Źródło: mspoweruser.com

Warto również zauważyć, że efekt neon widoczny jest tylko na aktywnym oknie. Jeżeli okno jest w tle, efekt przeźroczystości nie występuje.

projekt neon

Spodziewać się można, że więcej na temat Projektu Neon dowiemy się na nadchodzącej dużymi krokami konferencji Build 2017, która już za kilka dni. Nowy wygląd wprowadzony zostanie w życie prawdopodobnie z jesienną aktualizacją systemu Windows 10.

Jeżeli jesteście uczestnikami programu Windows Insder możecie pobierać nowe wersje aplikacji bezpośrednio ze sklepu Windows lub klikając na poniższe linki:

Dajcie znać co sądzicie o takiej zmianie wyglądu, przypadła wam do gustu, czy raczej skorzystacie z opcji wyłączenia jej?