windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10

Windows Store zostanie zmieniony w Microsoft Store? Wszystko na to wskazuje

Na przeprowadzonej niedawno konferencji korporacja z Redmond zaprezentowała kilka naprawdę ciekawych rozwiązań adresowanych przede wszystkim dla uczniów oraz studentów. Surface Laptop był niemałym hitem i z pewnością zrobił ogromne wrażenie na zgromadzonych gościach oraz dziennikarzach. Pojawił się tam również pewien smaczek, który mogli wychwycić uważni obserwatorzy. Czy Microsoft w niedługim czasie planuje zmienić nazwę sklepu?

Dokładnie wszystko na to wskazuje. Po zaprezentowaniu wielu ciekawych urządzeń adresowanych dla uczniów oraz studentów (mowa tutaj również o wszelkich pracownikach naukowych), pojawiła się pewna nieścisłość terminologiczna. Wspominano bowiem o sklepie Microsoft, a nie – jak do tej pory – o sklepie Windows. Wiele osób zastanawiało się, czy nie jest to pomyłka, jednak Amerykanie wyraźnie dali do zrozumienia, że w niedługim czasie nazewnictwo może ulec przeobrażeniu.

Tak, jak wspomniałem wcześniej, nie wydaje się, aby ta zmiana była wynikiem błędu. W wielu dokumentach oraz broszurach rozprowadzanych przez Microsoft widnieje właśnie powyższa – zaktualizowana – wersja nazewnictwa.

“Welcome to the Microsoft Store for Business and Education! You can use Microsoft Store to find, acquire, distribute, and manage apps for your organization or school. You can also work with developers to create line-of-business apps that are only available to your organization. IT admins can sign up for the Microsoft Store for Business and Education, and get started working with apps.”

W tej chwili zmiana uległa nazwie jedynie dla użytkowników z branży edukacyjnej oraz biznesowej, co nie zmienia faktu, że już niebawem wszyscy możemy zauważyć pewne zmiany na naszych urządzeniach. Nie powinniście być zaskoczeni, jeżeli w miejsce Windows Store pojawi się Microsoft Store.

Oczywiście w chwili obecnej nie znamy oficjalnych planów korporacji dotyczących zmiany nazwy swojego sklepu. Wydaje się to o tyle sensowne, że część usług oferowanych przez Microsoft może działać także poza systemem Windows. Amerykanie wprowadzają coraz śmielsze kroki, aby ujednolicić platformę, tak jak wcześniej to zapowiadali. Zobaczymy, jakie efekty to przyniesie.

Dajcie znać, co myślicie o takich działaniach korporacji z Redmond? Uważacie, że zmiana nazwy sklepu, to dobre posunięcie? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami. Czekamy na wasze komentarze.

źródło: MSpoweruser