windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Windows 10 Mobile

Microsoft: zrobimy telefony, ale nie będą one wyglądały tak jak obecne

Ostatnio dosyć często poruszana jest kwestia końca Windows Mobile, wszystko niestety dlatego, że Microsoft nie daje żadnych znaków, żeby miało być inaczej. Ze Sklepu Windows znikają aplikacje dla telefonów, a z rynku znikają kolejne urządzenia z mobilnym systemem od Microsoftu. Więcej na ten tema przeczytać możecie w artykule Adriana: Microsoft podjął ostateczną decyzję? Czy to koniec Windows 10 Mobile?

W wywiadzie udzielonym portalowi marketplace.org przez prezesa Microsoftu Satya Nadella znajduje się jednak wzmianka, świadcząca o tym, że gigant nie odpuścił jeszcze rynku mobilnego i powstaną kolejne urządzenia mobilne od Microsoftu.

„What we’ve done with Surface is a good example. No one before us thought of 2-in-1s and we created that category and made it a successful category to the point where there are more 2-in-1s coming. And that’s what we want to do. So in some sense when you say will we’ll make more phones, I’m sure we’ll make more phones, but they may not look like phones that are there today.”

Z informacji wywnioskować można, że firma ma w planach urządzenia mobilne i takie powstaną, jednak prawdopodobnie nie będą one wyglądały jak obecne telefony dostępne na rynku. Microsoft chce iść drogą linii Surface i stworzyć nową kategorie urządzeń mobilnych, która podobnie jak pozostałe sprzęty Surface będą wyznaczały nowe standardy w swojej kategorii. Czy będą one wyposażone w system Windows Mobile, czy może będzie to już Windows 10 dla ARM? Tego niestety nie wiemy i musimy uzbroić się w cierpliwość.

Pozostaje nam zatem czekać na kolejne konferencje Microsoftu i liczyć na to, że nowy sprzęt mobilny będzie w stanie zamieszać na rynku urządzeń mobilnych i zachęcić potencjalnych kupujących swoją innowacyjnością i świeżością.

via: MSPU