windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Notebooki Promo Recenzje Urzadzenia Windows 10

Surface Laptop nadchodzi – Microsoft pokazał klasę

Nikt nie powinien negować umiejętności Microsoftu do tworzenia niesamowitego sprzętu. Dzisiaj na konferencji w Nowym Jorku zaprezentowany został Surface Laptop. Urządzenie domyślnie adresowane jest dla osób uczących się, jednak już teraz możemy śmiało powiedzieć, że wygląda ono niesamowicie! Naszym zdaniem korporacja z Redmond podejmie bardzo wyrównaną walkę z urządzeniami Apple – MacBook – i nie wykluczone, że tę potyczkę zwycięży.


Sprawdź ceny Surface laptop w przedsprzedaży


Po dzisiejszej konferencji w Nowym Jorku spodziewaliśmy się nowych urządzeń. Prawdę mówiąc, pierwsze przypuszczenia mówiły o możliwej prezentacji Surface Cloudbook, jednak musimy przyznać – pomyliliśmy się.

Microsoft zaprezentował nowe urządzenie z linii Surface, jednak jest to sprzęt przełomowy. Amerykanie zdecydowali się zerwać z dotychczasową polityką hybrydowego działania kolejnych modeli. Otrzymaliśmy Surface Pro oraz Surface Book. Dzisiaj do tego grona dołączył Surface Laptop. Możemy powiedzieć o małej rewolucji, ponieważ nie jest to tablet, który może stać się laptopem. Nie jest to też laptop, zmieniający się w tablet. To pełnoprawny laptop, który spokojnie poradzi sobie z większością zadań.

Surface Laptop wygląda rewelacyjnie!

Musimy przyznać, że wygląd urządzenia powalił nas na kolana. Ekran o przekątnej 13,5” o rozdzielczości QHD robi niesamowite wrażenie, tym bardziej, że wokół nie mamy praktycznie w ogóle ramek. Wygląda to nieziemsko. Sam Designe sprzętu jest ponadprzeciętny i Microsoft musi zdawać sobie z tego sprawę.

Wiemy, że całość będzie działała w oparciu o procesor Intel Core i7 Kaby Lake. Microsoft zaznacza, że sprzęt będzie o 50% bardziej wydajny od dostępnych na rynku Macbooków Pro. Oznacza to, że celem giganta z Redmond jest podjęcie walki o klientów z Apple, co nie powinno nikogo dziwić.

Prezentacja wspomina o prawie 15 godzinach pracy na pojedynczym ładowaniu, co również jest wynikiem ponadprzeciętnym. Oczywiście więcej szczegółów na ten temat wyniknie dopiero po udostępnieniu użytkownikom samego urządzenia. Warto wziąć pod uwagę zachowania sprzętu pod zróżnicowanym obciążeniem.

Dajcie znać, co myślicie o nowym urządzeniu od Microsoftu? Trafiło ono w wasze gusta? Co myślicie o designe oraz możliwościach? Zdecydowalibyście się na zakup, gdyby trafiło ono do sprzedaży w Polsce? Czekamy na wasze komentarze.