windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Narzędzia Programy Promo Windows 10 Windows 10 Mobile

[Plotka] Microsoft wyeliminuje największy problem z przeglądarką Edge?

Trwają prace nad udoskonalaniem nowych wersji systemu Windows 10. Amerykanie nie poddają się i ciągle dążą do podnoszenia standardów. Czy w każdej sferze wychodzi im to równomiernie? Okazuje się, że nie do końca, ponieważ przeglądarka Microsoft Edge w dalszym ciągu posiada rozliczne błędy oraz niedoskonałości, które należy wyeliminować w najbliższym czasie. Krążą plotki, że sytuacja ma się zmienić wraz z nadchodzącym kręgiem dystrybucji Redstone 3. Najpierw jednak trzeba zmienić jeden malutki szczegół…

Amerykanie co chwila informują o kolejnych poprawkach w swojej przeglądarce – Microsoft Edge – jednak nie są to zmiany ostateczne, które zadowoliłby użytkowników i ostatecznie przekonały ich do wykorzystania produktu giganta z Redmond. Sam przez pewien czas korzystałem z tego rozwiązania, jednak jego niedopasowanie do moich potrzeb, zmusiło mnie do migracji do konkurencji.

Największą bolączką Edge jest fakt, że została ona zaimplementowana bezpośrednio w system. Oznacza to ni mniej, ni więcej tyle, że nie jest ona dostępna w sklepie Windows jako osobna aplikacja. Dla przykładu Muzyka Groove czy Kalendarz, to niezależne programy, które aktualizacje otrzymują bezpośrednio za pośrednictwem dobrze nam znanego sklepu.

Według niepotwierdzonych plotek napływających z różnych źródeł, sytuacja ma ulec diametralnej zmianie już na jesieni tego roku. Wraz z premierą kręgu dystrybucji Redstone 3, aplikacja Edge ma stać się niezależna i trafić do sklepu Windows, co oznacza zdecydowanie częstsze aktualizacje oraz szybsze prace nad nowymi rozwiązaniami.

Właśnie takie wyjście znacząco poprawi komfort pracy z przeglądarką oraz uczyni ją bardziej przystępną. Być może jest to wyjście, które znacząco zwiększy popularność rozwiązania autorskiego Microsoftu i przygotuje je do wejścia na nowe platformy? Prawdę mówiąc bardzo chętnie skorzystałbym z Edge na Androidzie, co pozwoliłoby mi zachować pełną synchronizację pomiędzy telefonem, a komputerem.

Dajcie znać, co myślicie o takim działaniu Microsoftu? Jakie są wasze opinie na temat możliwej zmiany? Myślicie, że wyjdzie ona na dobre użytkownikom Microsoft Edge? Czekamy na wasze opinie i komentarze.

źródło: MSpoweruser