windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Promo Urzadzenia Windows 10 Mobile

Microsoft podjął ostateczną decyzję? Czy to koniec Windows 10 Mobile?

Kiepska pozycja Windows 10 Mobile nie jest nowością i zarówno użytkownicy, jak i Microsoft widzą pogarszające się tendencje. Zapowiadana rewolucja okazała się prawdziwą porażką i Amerykanie muszą szybko znaleźć sposób, aby wybrnąć z niekorzystnej sytuacji. Wszystko wskazuje na to, że podążą drogą, która nie spodoba się użytkownikom. Gigant z Redmond zamierza zakończyć swoja przygodę z Windows 10 Mobile i tym samym pozbawić wsparcia ostatnich pozostałych przy platformie użytkowników?

Od samej premiery Windows 10 Mobile miał pod górkę i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała ulec poprawie w najbliższym czasie. Wręcz przeciwnie, tendencje są coraz gorsze i niewykluczone, że już niedługo mobilny system od Microsoftu całkowicie zniknie z rynku. Dokładnie na taki rozwój zdarzeń przygotowują nas ostatnie badania oraz przewidywania specjalistów, jednak może to nastąpić wcześniej, niż wszyscy się spodziewamy.

Gigant z Redmond doskonale zdaje sobie sprawę, jak niedochodowy jest dział mobilny i po serii klęsk, jedną z najlepszy opcji może być wycofanie się z tego projektu. Właśnie na takie rozwiązanie wskazują ostatnie dokumenty przesłane do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Według wspomnianych wcześniej danych, Microsoft nie planuje już więcej inwestować w rozwój mobilnego systemu operacyjnego. Co to oznacza dla użytkowników? Najprawdopodobniej brak kolejnych aktualizacji – nadchodzącej Redstone 3 oraz późniejszych – oraz całkowite zatrzymanie wsparcia dla aktualnie działających modeli. Oczywiście jest to rozważanie długo dystansowe, ponieważ możemy przypuszczać, że jeszcze przez najbliższy czas Windows 10 Mobile będzie otrzymywał kolejne poprawki oraz paczki zbiorcze.

Microsoft zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i podejmowane działanie może okazać się jednym z najlepszych. Windows 10 Mobile jest przyczyną ciągłych strat, a produkty nieopłacalne są – zazwyczaj – likwidowane. W takim wypadku przyszłość Windows 10 na urządzeniach mobilnych może ukrywać się w projekcie „Windows 10 for ARM”, czyli dostępności wersji desktopowej dla urządzeń z procesorami mobilnymi.

Dajcie znać, co myślicie o takiej decyzji Microsoftu? Waszym zdaniem jest ona logicznie uzasadniona? Skorzystalibyście z urządzenia mobilnego wyposażonego w desktopowego Windows 10? Zapraszamy do dzielenia się swoimi przemyśleniami.

źródło: tablety.pl