windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Programy Promo Urzadzenia Windows 10 Mobile

Aktualizacja Windows 10 Mobile Creators Update wystartowała!

Zapowiadana przez korporację z Redmond data premiery nowego kręgu dystrybucji dla Windows 10 Mobile uległa drobnemu opóźnieniu. Nie trwało to jednak długo i już dzisiaj nowa wersja systemu została oddana do użytku wszystkich zainteresowanych użytkowników – również poza programem Windows Insider. Sprawdzajcie powiadomienia dotyczące planowanej aktualizacji, ponieważ może się ona pojawić dosłownie w każdym momencie.

Zobacz listę zmian w Creators Update (build 15063.251) dla Windows Mobile – [link]

Oficjalna planowana premiera Windows 10 Mobile Creators Update miała odbyć się wczoraj – 25 kwietnia – jednak z przyczyn technicznych uległa ona drobnemu opóźnieniu i tym samym zagości na naszych urządzeniach dopiero dzisiaj. Wczoraj wieczorem Marcin napisał dla was informację, że nowa odsłona mobilnych okienek dostępna jest jedynie za pośrednictwem programu Windows Insider.

Zapraszamy do tego artykułu: Aktualizacja Creators Update dla Windows 10 Mobile startuje już dzisiaj – lista urządzeń i nowości

Dzisiaj sytuacja uległa już diametralnej zmianie. Dona Sarkar – szefowa programu Windows Insider – poinformowała za pośrednictwem swojego konta na twitterze, że Microsoft rozpoczął rozsyłanie aktualizacji Creators Update dla poszczególnych regionów. Wszystko odbywa się już poza programem testów i każdy zainteresowany użytkownik może pobrać nową wersję systemu na swoje urządzenie.

Wspomnę jedynie, że nie wszystkie urządzenia działające pod kontrolą Windows 10 Mobile Anniversary Update otrzymają wsparcie dla najnowszej wersji systemu. Poniżej możecie znaleźć listę oficjalnie wspieranych urządzeń, na których możecie spodziewać się informacji o dostępności aktualizacji:

 • HP Elite x3
 • Microsoft Lumia 550
 • Microsoft Lumia 640/640XL
 • Microsoft Lumia 650
 • Microsoft Lumia 950/950 XL
 • Alcatel IDOL 4S
 • Alcatel OneTouch Fierce XL
 • SoftBank 503LV
 • VAIO Phone Biz
 • MouseComputer MADOSMA Q601
 • Trinity NuAns NEO

W tym momencie należy również zaznaczyć, że aktualizacje rozsyłane są stopniowo, dlatego nie wszyscy użytkownicy będą mogli je pobrać w tym samym czasie. Zalecamy uzbroić się w cierpliwość i – jeżeli wasze urządzenie jest wspierane – sprawdzać zakładkę „update” w waszych telefonach. Z pewnością w niedługim czasie pojawi się tam informacja o nowej wersji systemu.

***

Zobacz listę zmian w Creatora Update dla Windows Mobile – [link]

***

Koniecznie dajcie nam znać, kiedy aktualizacja pojawi się oficjalnie na waszym sprzęcie. Może już się tak stało? Czekamy na wasze komentarze.