windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Promo Samsung Urzadzenia Windows 10 Windows 10 Mobile

Czy niebawem zobaczymy Samsunga Galaxy S8 z Windows 10 Mobile na pokładzie?

W ostatnim czasie docierało do nas dużo informacji na temat kolejnych dość dziwnych działań Microsoftu. Wprowadzanie do swojej oferty urządzeń z Androidem nie było posunięciem najrozsądniejszym, bowiem wzbudziło spore rozgoryczenie wśród użytkowników. Ciekawa wydaje się kwestia powiązania amerykańskiego giganta z Samsungiem. Według niepotwierdzonych przecieków już niebawem możemy spodziewać się flagowego urządzenia Koreańczyków z systemem Windows 10 Mobile na pokładzie. Czy to realny scenariusz? Takie zdarzenie ma prawo zaistnieć?

Z pewnością byłoby to wydarzenie bez precedensu, bowiem Windows 10 Mobile nie jest platformą, na którą z przyjemnością decydują się producenci Hardware. W chwili obecnej system praktycznie nie istnieje na rynku i nic nie zapowiada, aby ten stan rzeczy miał ulec zmianie w najbliższym czasie. Microsoft rozpoczął niedawno wprowadzanie nowych urządzeń do swojej oferty, jednak były to telefony z Androidem i raczej nikt nie spodziewa się, że niebawem na rynku pojawi się przełomowy – być może – sprzęt z Windows 10 Mobile.

Ostatnie tygodnie przyniosły nam znaczne zacieśnienie więzów współpracy pomiędzy Amerykanami i Koreańczykami. Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition zadebiutował w sklepie giganta z Redmond i niewykluczone, że już niebawem koreański flagowiec doczeka się swojej wersji z mobilnymi okienkami. Dla przypomnienia przypomnę o fakcie istnienia urządzeń Samsunga z Windows Phone. Urządzenie Samsung Ative S zadebiutował swojego czasu właśnie z poprzednikiem „10” na pokładzie.

Niedawno pojawiły się doniesienia od ITHome, jakoby Samsung i Microsoft już niebawem – 2 maja – miały zaprezentować nowe urządzenie z Korei, działające pod kontrolą Windows 10 Mobile. Za dowód miało posłużyć poniższe zdjęcie:

Sugerowana nazwa urządzenia, to Samsung Ativ S8, co pokrywałoby się z poprzednikami tej serii. Oczywiście do samej sprawy trzeba podejść ze sporym dystansem, ponieważ – tak jak wspomniałem wcześniej – Windows 10 Mobile nie jest systemem popularnym i niewielu producentów sprzętu decyduje się wyposażyć w niego swoje urządzenie.

Dajcie znać, co myślicie o takim pomyśle? Zdecydowalibyście się na zakup urządzenia od Samsunga z systemem Windows 10 Mobile? Czy Microsoft planuje wyprowadzić tak zaskakujący cios we wszystkich krytyków swoich rozwiązań mobilnych? Czekamy na wasze komentarze.

źródło: GSMManiak