windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 Windows 10 Mobile

Następna, duża aktualizacja Windows 10 już we wrześniu. Kolejne, dwa razy do roku

Kilka dni temu oficjalnie wydana została aktualizacja Creators Update dla Windows 10 (zobacz co nowego) dla komputerów i tabletów z Windows 10, a już za kilka dni – 25 kwietnia –  nową wersję systemu otrzymają również telefony z Windows Mobile.

Na horyzoncie pojawia się już kolejna odsłona Windows 10 znana obecnie pod nazwą kodową Redstone 3. Nieoficjalnie wiadomo było, że system ten gotowy ma być na jesieni. Dziś Microsoft na swoim blogu poinformował, że aktualizacja przewidziana jest na wrzesień, i jest to dobra wiadomość. Wrzesień to oczywiście plany, które mogą ulec zmianie, jednak to pierwsze oficjalnie potwierdzenie terminu wydania Redstone 3 od Microsoftu.

Obecnie nie wiemy za dużo na temat nowości w Redstone 3. Przecieki mówią o nowym wyglądzie systemu nazwanym Project NEON, nowej opcji My People, nowej powłoce CShell oraz wersji Windows 10 na procesory ARM.

Dodatkowo na blogu pojawiła się kolejna ciekawa informacja, która mówi, że Windows 10 aktualizowany będzie dwa razy w roku pod kątem nowych funkcjonalności. Tzw „feature update” pojawiać ma się na wiosnę i na jesieni każdego roku, a dokładnie w marcu i wrześniu.