windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Urzadzenia Windows 10 Mobile Xiaomi

Microsoft nie zwalnia. W ofercie giganta pojawiło się kolejne urządzenie z Androidem

Na kolejne pytania o Windows 10 Mobile nie padają konkretne odpowiedzi. Microsoft traktuje temat nieco po macoszemu i odwleka wszystko w czasie. System – w teorii – nadal jest usprawniany i rozbudowywany, jednak kolejne urządzenia zostają od niego odcięte. Tymczasem na stronie amerykańskiego giganta pojawiło się kolejne urządzenie z systemem… Android. To już drugi taki przypadek po wcześniejszych informacjach o Samsungu Galaxy S8 oznaczonym jako Microsoft Edition.

Podczas minionej konferencji var Sovia = New Tech nie wspominano praktycznie w ogóle o systemach mobilnych z Redmond. Uważni obserwatorzy mogli zwrócić uwagę na fakt, że o niektórych rozwiązaniach bezpośrednio związanych z mobilnym Windows – w zamyśle – mówiono teraz w kontekście innych systemów, takich jak: Android czy iOS. Powstaje wobec tego pytanie, jaki stosunek do swojego produktu ma sama korporacja z Redmond?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że coraz więcej urządzeń zostaje odciętych od wsparcia ze strony Amerykanów. Kolejne Lumie przechodzą do lamusa, a co najgorsze, nie ma ich czym zastąpić. Microsoft zamknął linię produkcyjną swoich telefonów, natomiast partnerów sprzętowych nadal nie ma za dużo. Pojawia się zatem spora luka, którą korporacja stara się łatać.

Niedawno informowaliśmy was, że na stronie Microsoftu pojawiło się nowe urządzenie w ogóle nie związane z platformą Windows Mobile. Wręcz przeciwnie, mowa tutaj o urządzeniu z Androidem – Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition. Jaki jest cel sprzedawania innych urządzeń niż te ze swoim własnym systemem? Najprawdopodobniej chodzi o zapełnienie dziury budżetowej, jaką niewątpliwie powodowały urządzenia Lumia.

Tymczasem na stronie chińskiego oddziału giganta z Redmond znowu zadebiutowało super urządzenie. Mowa tutaj o flagowcu firmy Xiaomi – Mi5s – z bardzo dobrą konfiguracją sprzętową. Co ciekawe urządzenie posiada preinstalowane aplikacje Microsoftu oraz 2-letnią gwarancję zapewnioną przez sam sklep korporacji. Ciekawostką jest, że w tym momencie w Kraju Środka Amerykanie nie oferują żadnego urządzenia spod własnego szyldu.

Dajcie znać, co myślicie o takiej polityce? Jakie jest wasze zdanie w tym temacie? Uważacie, że to dobre rozwiązanie ze strony Microsoftu? Czekamy na wasze komentarze.

źródło: MSpoweruser