windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows 10 Mobile

Znów można aktualizować telefon z Windows Phone 8.1 do Windows 10 Mobile – Doradca uaktualnienia już działa

Podczas weekendu docierały do nas niepokojące informacje na temat sytuacji Windows 10 Mobile, Adrian opisał je w swoim niedzielnym felietonie, przeczytać możecie go tutaj.

Jedną z „weekendowych nowości” było wyłączenie możliwości aktualizacji telefonów z Windows Phone 8.1 do Windows 10 Mobile, niezadowolenie użytkowników z tego faktu było widać dobitnie w komentarzach pod artykułem Adriana, gdzie na Microsoft wylano po raz kolejny wiadro pomyj. Dlaczego po raz kolejny? Gdyż dzień wcześniej okazało się, że tylko nieliczne modele telefonów otrzymają aktualizacje Creators Update oraz będą miały dalszy dostęp do programu Windows Insider – przeczytacie o tym tutaj.

Wyłączenie Doradcy uaktualnienia nie było prawdopodobnie zabiegiem celowym, gdyż dzisiaj aplikacja znów działa i można za jej pomocą dokonać aktualizacji do Windows 10 Mobile na wspieranych modelach. Nie wiadomo czym spowodowana była kilkudniowa przerwa w działaniu, gdyż Microsoft milczy w tej sprawie nie podając stosownego wyjaśnienia.

Jeżeli zatem macie w planach zaktualizować swój telefon do Windows 10 Mobile zróbcie to teraz, zanim aplikacja znów przestanie działać;) Link do pobrania aplikacji dostępny jest poniżej:

Pobierz Doradcę uaktualnienia