windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Notebooki Promo Urzadzenia Windows 10

Microsoft zademonstruje urządzenie Surface CloudBook podczas majowej konferencji?

Microsoft przygotowuje w najbliższym czasie dwie większe konferencje technologiczne. Na początku maja odbędzie się spotkanie w Nowym Yorku, które przedstawi możliwości rozwiązań z zakresu Windows Cloud oraz CloudBook. Natomiast niedługo później czeka nas najważniejsze wydarzenie mobilne tego roku – konferencja Build 2017 – na której możemy oczekiwać ogromnej ilości nowości oraz ciekawych rozwiązań. W tej chwili jednak skupmy się na najbliższym czasie, a także na potencjalnym sprzęcie, mogącym pojawić się na Wschodnim Wybrzeżu.

Najbliższy okres będzie bardzo napięty dla wszystkich odpowiedzialnych za PR w Microsofcie. Zbliżają się dwie duże konferencje technologiczne, mogące przynieść bardzo ciekawe rozwiązania. Najbliższa – w Nowym Yorku – odbędzie się już na początku maja i bardzo prawdopodobne, że Amerykanie pokażą nam rozwiązania związane z Windows Cloud oraz – być może – nowe urządzenia przeznaczone do pracy z tym systemem.

Więcej na temat konferencji oraz dostępności streamu pisał Marcin w tym artykule: Kolejna duża konferencja Microsoftu już 2. maja – czego spodziewać się po #MicrosoftEDU

Głównym zadaniem nowego Windows Cloud będzie podjęcie rywalizacji z Google ChromeBook, który obecnie dominuje w tym segmencie rynku. Nowe rozwiązanie Microsoftu jest w pełni oparte na systemie Windows 10, jednak użytkownicy dostaną możliwość instalacji jedynie aplikacji dostępnych w sklepie Windows, mowa tutaj o Win32 oraz UWP (Universal Windows Platform). Nowa dystrybucja systemu ma być sporo tańsza od obecnie dostępnych wersji PRO oraz Home, jednak w tej chwili nie ma żadnych potwierdzonych informacji na ten temat.

Wraz z nowym Softwarem nadejść ma także Hardware. Microsoft pracuje nad urządzeniem CloudBook i jest to informacja potwierdzona. Oczywiście w tej chwili nie wiemy za dużo na jego temat, jednak istnieje pewne prawdopodobieństwo, że Amerykanie powiedzą nam coś więcej właśnie na majowej konferencji. Przypuszczalnie nowy sprzęt będzie działał w oparciu o procesory ARM, natomiast w gronie potencjalnych kandydatów wymienia się flagową jednostkę od Qualcomma – Snapdragona 835.

Istnieje także spora doza prawdopodobieństwa, że nowy CloudBook stanie się częścią Microsoft Surface. Według Microsoftu przewidywane na ten rok są trzy urządzenia z powyższej linii. Wiem, że będzie to Surface Pro 5 oraz Surface Book 2, nad którymi trwają prace. Trzecim urządzeniem najprawdopodobniej będzie Surface CloudBook, o ile Amerykanie nie zdecydują się – dość nieoczekiwanie – wypuścić Surface Phone, na którego wszyscy czekamy.

Dajcie znać, co o tym myślicie? Jakie są wasze doświadczenia z urządzeniami ChromeBook? Zdecydowalibyście się na zakup nowego urządzenia Surface CloudBook, jeżeli pojawiłoby się ono na rynku? Czekamy na wasze komentarze!

źródło: MSpoweruser