windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Gry Microsoft Programy Windows 10 Windows 10 Mobile Xbox

Microsoft umożliwi zwroty gier zakupionych w sklepie Windows oraz na konsolach Xbox One

Coraz częściej decydujemy się na zakupy w Internecie. Dotyczy to nie tylko przedmiotów czysto materialnych, ale także aplikacji i gier, dostarczane w dystrybucji cyfrowej. Niestety, bardzo często zdarza się, że po takiej decyzji czujemy się po prostu zawiedzeni i chcielibyśmy odzyskać fundusze wydane na grę. Do tej pory opcję zwrotów wprowadziły między innymi platformy Steam oraz Origin. Teraz wszystko wskazuje na to, że niebawem do tego grona dołączy Microsoft.

Program testów Xbox Insider już od dłuższego czasu przyciąga sporą liczbę graczy, którzy chcą przetestować nowe opcje wprowadzane dla konsoli Microsoftu. Teraz za pośrednictwem jednego z testerów do sieci dostała się bardzo ciekawa informacja, która sugeruje, że już niebawem amerykańska Korporacja zamierza wprowadzić od dawna wyczekiwaną przez użytkowników funkcję – zwracani produktów zakupionych na drodze cyfrowej.

Rozwiązanie wprowadzane przez Microsoft ma cechować się bardzo prostą zasadą działania. Tak naprawdę działanie użytkownika ograniczy się jedynie do wejścia w swoją bibliotekę aplikacji oraz gier i wyrażenie chęci zwrotu danego tytułu. Właściwie to wszystko i od tego momentu resztą zajmą się odpowiedzialni za to specjaliści oraz systemy teleinformatyczne.

źródło: reddit.com

Oczywiście istnieją również pewne zasady, cechujące tego typu działania. W końcu taką funkcję trzeba bardzo mocno kontrolować, aby nie była ona poddana nadużyciom i próbom wyłudzenia pieniędzy. Dlatego – we wczesnej formie – regulamin zakłada zwrot tytułów nie później niż 14 dnia po zakupie. Oczywiście to nie wszystko, ponieważ dana pozycja nie może być używana dłużej niż 2 godziny, w przeciwnym wypadku nie istnieje możliwość zwrotu.

Nie wszystko jednak uda nam się zwrócić. Tej opcji nie podlegają wszelkiego rodzaju dodatki DLC oraz przepustki sezonowe. Akcję zwrotu będziemy mogli rozpocząć najwcześniej w pierwszy dzień po premierze, natomiast użytkownicy nadużywający tego rozwiązania zostaną go pozbawieni – według wstępnych ustaleń Microsoftu – tak, aby nie powstał tutaj fenomen masowego zwracania produkcji do sklepu.

Dajcie znać, co myślicie na ten temat? Jesteście zainteresowani takim rozwiązaniem? Jak myślicie, wpłynie ono pozytywnie na sklep Windows? Czekamy na wasze komentarze!

źródło: GRYonline