windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Urzadzenia Windows 10 Windows 10 Mobile

Konferencja Microsoftu już dzisiaj – gdzie oglądać i czego się spodziewać

Ponad 3 tygodnie temu, amerykański oddział Microsoftu rozpoczął rozsyłanie zaproszeń na kolejną dużą konferencję sprzętową. #MicrosoftEDU – pod takim hashtagiem zorganizowany zostanie tegoroczny event, a to wszystko już dzisiaj za niespełna kilka godzin. Konferencja jak co roku odbędzie się w Nowym Yorku, rozpocznie się o godzinie 15:30 naszego czasu.

Pomimo, że będzie to konferencja hardwareowa, nie spodziewajmy się na niej topowego sprzętu na miarę nowych Surface Booków, Surface Pro czy Surface Studio. Nie ujrzymy na niej również nowych telefonów. Co zatem ma Microsoft ma do pokazania?

Spekuluje się, że event poświęcony będzie nowej odsłonie Windows 10 znanej pod nazwą Windows Cloud. Czym jest Windows Cloud i na jakie urządzenia będzie przeznaczony przeczytać możecie w tym artykule:

System ten przeznaczony ma być dla urządzeń przystępnych cenowo i to właśnie prezentacji tego typu sprzętu powinniśmy oczekiwać na majowej konferencji. Nie wiadomo czy urządzenia będą sygnowane logiem MS, czy może zobaczymy sprzęt innych producentów, jednak mało prawdopodobne jest to, żeby należał on do linii Surface, gdyż ta kojarzona ma być z prestiżowym sprzętem z górnej półki (również cenowej).

Event prawdopodobnie poprowadzi dobrze znany fanom Windows Mobile Joe Belfiore, niegdyś szef działu Windows and Devices. Od niedawna właśnie jego osoba kojarzona jest z Windows Cloud, a więc dowiemy się może oficjalnie, czym obecnie będzie zajmował się Belfiore w Microsofcie.

Relację wideo z konferencji oglądać będziecie mogli już dzisiaj po 15.30 naszego czasu. Stream dostępny będzie TUTAJ oraz w artykule na windowsowo.pl, który na chwilę przed startem wydarzenia.

 

Źródło: MSPU