windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Programy Promo Recenzje Windows 10 Windows 10 Mobile

Aktualizacja Windows 10 w wersji 15063.138 dostępna dla użytkowników końcowych

Microsoft rozpoczął wczoraj rano oficjalne rozsyłanie aktualizacji Creators Update dla wszystkich posiadaczy systemu Windows 10. Podobnie, jak miało to miejsce już wcześniej, do użytkowników końcowych trafiła również pierwsza paczka z poprawkami, która eliminuje niektóre błędy wykryte w oprogramowaniu. Amerykanie rozpoczęli wielką akcję aktualizacyjną, która najprawdopodobniej potrawa przez kilka najbliższych tygodni, obejmując również urządzenia mobilne, które nowe oprogramowanie mają otrzymać około 24 kwietnia.

To nic specjalnego, że dzień po oficjalnym udostępnieniu aktualizacji do użytkowników trafia pierwsza paczka poprawek. Podobną sytuację mogliśmy zaobserwować wraz z udostępnieniem pierwszego Windows 10 – Threshold 2 – kiedy to w dzień samego oddania go do użytku, konsumenci otrzymali także szereg drobnych paczek poprawiających działanie systemu.

Sytuacja podobnie wygląda i dzisiaj. Wszyscy użytkownicy, którzy zaktualizowali już swoje urządzenia do systemu Windows 10 w gałęzi dystrybucji Redstone 2 – Creators Update – otrzymali lub otrzymają w najbliższym czasie paczkę z poprawkami, które eliminują kilka niegroźnych błędów, wykrytych w świeżo udostępnionym oprogramowaniu.

Warto wspomnieć, że ta sama wersja trafiła również na telefony komórkowe w ramach programu Windows Insider. O tym, możecie przeczytać w artykule, który specjalnie dla was przygotował Marcin Kaszubski: Aktualizacja Windows 10 Mobile w szybkim kręgu Windows Insider [build 15063.138]

Zmiany nie są wielkie i obejmują zaledwie kilka drobnych poprawek do samego oprogramowania. Z pewnością instalacja nie zajmie wam dużo czasu, a także nie spodziewajcie się, że zauważycie znaczące zmiany, ponieważ tych po prostu nie ma.

Oto oficjalny changelog nowej paczki z poprawkami [15063.138]:

  • Rozpoczęto prace nad błędem z niepoprawnym aktualizowaniem informacji o strefie czasowej.
  • Aktualizacja zabezpieczeń dla: Scripting Engine, libjpeg image-processing library, Hyper-V, Windows kernel-mode drivers, Adobe Type Manager Font Driver, Internet Explorer, Graphics Component, Active Directory Federation Services, .NET Framework, Lightweight Directory Access Protocol, Microsoft Edge oraz Windows OLE.

Jak widzicie zmian naprawdę nie ma za dużo i każdy z was bardzo szybko upora się z instalacją owej paczki. Koniecznie dajcie nam znać, czy już korzystacie z Windows 10 Creators Update? Jakie macie wrażenia chwilę po aktualizacji? Czekamy na wasze komentarze i opinie.

źródło: MSpoweruser