windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Mobile

Aktualizacja Windows 10 Mobile w szybkim kręgu Windows Insider [build 15063.138]

Wczoraj wieczorem udostępniona została nowa aktualizacja zbiorcza dla Windows 10 Mobile w programie Windows Insider w szybkim kręgu aktualizacji. Nowa kompilacja oznaczona jest numerem 15063.138, a dodatkowo w Polsce nazwana została: „Localization for Polish”, co błędnie interpretować można jako „spolszczenie”.

Microsoft niestety nie udostepnił listy zmian i poprawek w obecnej kompilacji jednak możemy być pewni, że nie doszło nic nowego, a jedynie poprawiane są znane błędy, które wyprowadzone muszą być przez oficjalną aktualizacją do Windows 10 Creators Update. Ta pojawić się ma dla telefonów już 25. kwietnia.

Bardziej trafioną nazwę aktualizacji otrzymali posiadacze smartfonów za oceanem, tam aktualizację nazwano: „April 2017 update for Windows 10 Version 15063.138 for arm-based Phone Devices”, czyli w wolnym tłumaczeniu „Kwietniowa aktualizacja Windows 10 build 15063.138 dla telefonów z procesorami ARM”.


Aktualizacja Windows 10 Creators Update dla PC startuje już dzisiaj, kiedy ją otrzymasz?


Być może jest to nowy schemat nazw aktualizacji dla telefonów, lub po prostu zwykła pomyłka. Niebawem przekonamy się jak nazywały się będą kolejne aktualizacje, ale w sumie ważniejsze od tego jest to, co będą wnosiły.

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się do programu Windows Insider, a masz ochotę przetestować najnowsze kompilacje testowe Windows 10 dla PC i Mobile, skorzystaj z naszego poradnika i dowiedz się jak zapisać się do programu.