windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10

Aktualizacja Windows 10 Creators Update dla PC startuje już dzisiaj, kiedy ją otrzymasz?

Aktualizacja wystartowała dzisiaj po godzinie 19 naszego czasu. Poniżej oryginalny wpis.


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, oficjalna aktualizacja Windows 10 Creators Update wystartuje już dzisiaj, czyli 11. kwietnia. Nie oznacza to jednak, że każdy otrzyma aktualizację dzisiaj i w tym samym czasie. Od czego to zależy i jak Microsoft wypuszcza aktualizację dowiesz się czytając dalszą cześć artykułu.

Aktualizacja, która rozpoczyna się dziś jest trzecią dużą aktualizacją Windows 10, która wprowadza szereg nowości w systemie Windows 10 mających na celu ułatwienie pracy z systemem, zwiększenie naszej produktywności i lepszy komfort pracy. Zmian wizualnych nie zastaniemy tutaj dużo, większość udoskonaleń ukrytych jest pod maską systemu (MS Edge, Ustawienia, Start Menu, Cortana, Windows Defender).

Super! Ale kiedy dostane Windows 10 Creators Update?

Aktualizacja dostępna ma być globalnie, jednak nie znaczy to, że każdy otrzyma ją w tym samym czasie (czyt.) dzisiaj. Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na to, kto i kiedy otrzyma aktualizacje na swój komputer, tablet czy laptop z Windows 10. W pierwszej kolejności aktualizowane mają być najnowsze sprzęty z Windows 10, które testowane były z aktualizacją Creators Update. Następnie bazując na danych z telemetrii, Microsoft ma wypuszczać aktualizację na kolejne urządzenia.

Innym czynnikiem, który może wpłynąć na udostępnienie aktualizacji jest feedback jaki dostarczany był od testerów, kompatybilność sprzętowa, marka i model sprzętu czy tez lokalizacja geograficzna.

Poza tym, są też ograniczenia techniczne ze strony Microsoftu, które limitują udostępnianie aktualizacji. Serwery, z których pobierana jest aktualizacja prawdopodobnie nie wytrzymałby obciążenia, gdyby aktualizację wypuszczono dla wszystkich w jednym czasie.

Jak się to ma do rzeczywistości? Pewnie nie jeden z was pamięta poprzednią aktualizację Windows 10, która wypuszczana była całkowicie losowo na różne urządzenia. Czasami było tak, że nowe sprzęty nie otrzymywały aktualizacji przez długi, długi czas, a starsze komputery w tym składaki otrzymały ją niemal natychmiast. Miejmy nadzieje, że już za kilka godzin dowiemy się jak będzie wyglądało to obecnie.

Jak wykonać aktualizację do Windows 10 Creators Update?

Jeżeli aktualizacja wystartuje oficjalnie, możemy ręcznie sprawdzić, czy nasz komputer załapał się na pierwszą falę aktualizacji, czy też nie. W tym celu należy przejść do: Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Update i kliknąć na przycisk Sprawdź aktualizację.

Co zrobić jeżeli system nie znajdzie aktualizacji dzisiaj? Wymusić ją!

  1. Za pomocą aplikacji Asystent aktualizacji możesz pobrać Creators Update na swój komputer już od 5 kwietnia. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule pod tym adresem.
  2. Inną możliwością na wykonanie czystej instalacji jest skorzystanie z Media Creation Tool, narzędzie pobierzesz pod tym adresem, następnie korzystając z pendrive lub nagranej płyty CD z systemem możesz przystąpić do instalacji czystej kopii Windows 10 Creators Update.

Dajcie znać jaką metodę wybieracie, czy będziecie cierpliwie czekać na aktualizację za pośrednictwem Windows Update, czy może marzy wam się czysta instalacja Windows 10. Czekamy na wasze komentarze.