windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10

Pierwszy build Redstone 3 dla Windows 10 trafia na pokłady komputerów [Windows Insider]

5. kwietnia półoficjalnie wystartowała aktualizacja Windows 10 Creators Update i każdy chętny za pomocą aplikacji Asystent Aktualizacji mógł zaktualizować Windows 10 do najnowszej wersji, która oficjalnie wypuszczona zostanie już za 3 dni, czyli dokładnie 11 kwietnia.

Aktualizacja z 11 kwietnia zakończy oficjalnie pracę nad rozwojem Windows 10 z gałęzi Redstone 2. Wczoraj natomiast rozpoczął się kolejny etap rozwoju systemu, kompilacja z gałęzi Redstone 3 trafiła po raz pierwszy na testy do Insiderów, którzy mogą już zgłaszać uwagi do najnowszej odsłony Windows 10 w programie Windows Insider.

Jak informuje Microsoft na swoim blogu, obecne pojawienie się nowej kompilacji nie wniesie nic nowego. Obecnie deweloperzy skupieni będą na udoskonalaniu kodu, tak aby OneCore był optymalny i przygotowany do dalszych zmian. Niestety oznacza to również, że nowe kompilacje Redstone 3 mogą mieć więcej błędów niż końcowe Redstone 2, dlatego jeżeli zależy wam na stabilności, zalecamy zmianę kręgu na Release Preview w ustawieniach programu Windows Insider (Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Niejawny program testów).

Poniżej lista zmian jakie zastaniemy w obecnej wersji Windows 10 build 16170:

  • naprawiono błąd związany z instalacją nowych kompilacji (error 8024a112),
  • nowa ikona udostępniania w Eksploratorze plików,
  • naprawiono błędy w działaniu Miracast, który był automatycznie rozłączany po minucie,
  • wyłączanie trybu nocnego (Światła nocnego) działa teraz natychmiastowo.

Znane błędy:

  • nie działa narrator,
  • przy próbie aktualizacji może pojawić się komunikat: „Aktualizacje zostały anulowane”, rozwiązanie problemu w tym poście na forum Microsoftu.
  • niektóre aplikacje mogą się crashować z powodu złej konfiguracji ID reklamowego, usunięcie tego wpisu z rejestru może rozwiązać problem: HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AdvertisingInfo
  • zamknięcie jednego powiadomienia w centrum akcji może zamknąć wszystkie, po restarcie PC błąd ustaje na jakiś czas.

Źródło: blog MS