windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Promo Urzadzenia Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile: Zaktualizowana lista obsługiwanych procesorów. Brak na niej nowego Snapdragona 835

Przed nami okres wzmożonej pracy serwerów Microsoftu. Użytkownicy otrzymają dostęp do najnowszej aktualizacji Windows 10 Creators Update, natomiast dwa tygodnie po nich również nowej odsłony Windows 10 Mobile. Tradycyjnie przy tej okazji udostępniono zaktualizowaną listę obsługiwanych procesorów przez wersję mobilną okienek. Nie obyło się bez kilku interesujących zmian oraz… Wielkiego zaskoczenia.

Wraz z nadejściem kolejnej gałęzi dystrybucji, Microsoft prezentuje zaktualizowane wymagania sprzętowe nowego systemu. Czy to pozytywne wiadomości dla użytkowników? Niestety, obawiamy się, że nie. Nasze najgorsze przypuszczenia zdają się potwierdzać i – znowu – nie wszystkie aktualnie użytkowane telefony otrzymają wsparcie, a tym samym zostanie im udostępniony Windows 10 Mobile Creators Update. Dla przypomnienia, aktualizacja zostanie oddana w ręce użytkowników 25 kwietnia, o ile nie zostaną wykryte żadne poważne błędy.

Ostatnia aktualizacja listy obsługiwanych procesorów miała miejsce pod koniec zeszłego roku, wtedy też dodano na nią nadchodzący SoC od Qualcomma – Snapdragona 835 – który zadebiutował na rynku bardzo niedawno. Co ciekawe, teraz owego procesora zabrakło. Sytuacja wygląda identycznie, jeżeli idzie o drugi topowy model jednostki centralnej – Snapdragona 821 – dla niego również zabrakło miejsca w wymaganiach Windows 10 Mobile.

Poprzednia lista prezentowała się następująco:

Snapdragon 810, 808, 801, 800, 617, 410, 400, 210, 200, S4 Plus

Na nowej zabrakło miejsca dla starszych modeli, ale również nie dodano tych debiutujących:

Snapdragon 820, 810, 808, 617, 210

Jak widzimy dodano wsparcie dla nowego procesora, jakim jest Snapdragon 820, jednak wiele starszych jednostek nie uzyska już dłużej wsparcia, a tym samym urządzenia działające na ich podstawie, nie otrzymają aktualizacji do systemu Windows 10 Mobile Creators Update.

Szczególnie zastanawia nas brak nowego rozwiązania od Qualcomma, które pojawiło się w topowych urządzeniach z tego roku. Oznacza to, że Microsoft wymusza na producentach sprzętu z Windows 10 Mobile stosowanie starszych procesorów. Pojawia się w tym momencie pytanie, czy korporacja z Redmond planuje wykorzystać nową generację jednostek centralnych do współpracy z dekstopowym Windows 10? Wszystko okaże się w najbliższym czasie.

źródło: Neowin