windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10

Aktualizacja Windows 10 Creators Update dla PC dostępna już dzisiaj dzięki Asystentowi aktualizacji

Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami Microsoft udostępnił dzisiaj aktualizację Windows 10 Creators Update półoficjalnym kanałem za pomocą aplikacji Asystent aktualizacji. Dlaczego półoficjalnym? Gdyż aby zainstalować aktualizację należy skorzystać z narzędzia przygotowanego przez Microsoft, który niejako wymusi aktualizację do najnowszej wersji oprogramowania w naszym komputerze. Asystenta pobrać możecie klikając tutaj.

Dla przypomnienia, aktualizacja Windows 10 dla PC w pełni oficjalnym kanałem dostępna będzie 11 kwietnia, wtedy też wszyscy zainteresowani będą mogli zaktualizować swoje komputery za pomocą Windows Update: Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Update. Aktualizacja dla telefonów wystartuje dwa tygodnie później, czyli dokładnie 25 kwietnia.

Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami w najnowszej wersji systemu, pokrótce opisał je Adrian w swoim felietonie: O nadchodzącym Windows 10 Creators Update okiem oczekującego użytkownika

Więcej informacji na temat nowych funkcji dostępnych w systemie znajdziecie w artykułach otagowanych jako Creators Update > LINK.

Dajcie znać jak przebiega proces aktualizacji u was, jeżeli pojawią się problemy, piszcie w komentarzach.

PS. Nastawcie się na długi czas pobierania aktualizacji, na zagranicznych forach użytkownicy piszą, że pasek postępu idzie w ślimaczym tempie.