windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows 10 Windows 10 Mobile

Sklep w Windows 10 PC + Mobile otrzymuje interaktywne powiadomienia oraz odświeżony wygląd

Nieco ponad miesiące temu uczestnicy programu Windows Insider otrzymali możliwość pobrania nowej wersji aplikacji Sklep Windows, która wprowadza drobne, ale zarazem ciekawe zmiany. Aktualizacja dziś dostępna jest pozostałych posiadaczy systemów Windows nie będących w programie Windows Insider. Nowy Sklep dostępny jest dla telefonów i PC z Windows 10, a numer wersji po dzisiejszej aktualizacji to 11703.1001.45.0.

Najciekawszą nowością obecnej wersji są interaktywne powiadomienia, które wyświetlają się w centrum powiadomień po zainstalowaniu aplikacji. Teraz możemy z poziomu powiadomienia uruchomić daną aplikacje lub przypiąć jej kafla do ekranu głównego.

sklep windows sklep windows

Zmiany znajdziemy również w samym sklepie, lekko odświeżony został widok aplikacji, teraz widzimy tu przycisk Zainstaluj/Uruchom oraz guzik Udostępniania.

sklep windows sklep windows

W końcu wróciły cienkie paski pobierania, które wyglądają znacznie estetyczniej niż poprzednie grube (po lewej stronie nowy sklep, po prawej stary).

sklep windows sklep windows

Inne drobne zmiany to m.in:

  • poprawki w hamburger menu,
  • dodanie opcji instalacji wspieranych aplikacji UWP na konsoli Xbox One,
  • przyspieszenie działania aplikacji,
  • zmiany w algorytmie pobierania.

Jeżeli zauważyliście inne zmiany w aplikacji, dajcie znać w komentarzach. Aktualizację pobrać możecie uruchamiając Sklep i przechodząc do zakładki: Pliki do pobrania i aktualizacje.