windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Notebooki Programy Promo Urzadzenia Windows 10

Windows 10 posiada cztery razy więcej użytkowników niż MacOS

Myślę, że nikt nie ma wątpliwości jaki system jest najpopularniejszy na rynku. Oczywiście Windows od Microsoftu przebija całą konkurencję i nie pozostawia innym producentom pola do nawiązania walki. Można powiedzieć, że korporacja z Redmond w pewnym stopniu zmonopolizowała rynek systemów operacyjnych. Czy to dobrze? Na pewno ma to swoje plus i minusy, jednak rozważania na ten temat zostawmy na inną okazję. Z ostatnio opublikowanych przez Apple danych wynika, że najnowsza odsłona okienek posiada ponad czterokrotnie większą liczbę użytkowników, a to już coś.

Wczoraj Apple zapowiedziało, że nie planują żadnych aktualizacji Maca Pro w tym roku, jednak pracują nad zupełnie nowym sprzętem, który ma się pojawić najpóźniej w 2018 roku. Nie to jest jednak najciekawsze, bowiem przy okazji korporacji udostępniła kilka ciekawych informacji, również w kontekście użytkowników Windows 10. Wspomniano, że w tej chwili jest blisko 100 milionów aktywnych urządzeń z serii Mac. Czy to dużo? Dla porównania blisko pół roku temu Microsoft poinformował, że z jego najnowszego systemu oznaczonego numerem „10”, korzysta już blisko 400 milionów użytkowników, to ponad cztery razy więcej.

O dominacji Microsoftu na rynku systemów operacyjnych nie ma co dużo mówić, ponieważ jest to najoczywistsza z rzeczy. Wspomnieliśmy jedynie o najnowszej odsłonie systemu, która liczy ponad 400 milionów użytkowników – to dane sprzed 6 miesięcy, więc liczba ta z pewnością podskoczyła – nie wspominając natomiast o starszym wydaniu systemu Windows 7. Właśnie ten system kontroluje prawie 50% wszystkich urządzeń.

Wyścig pomiędzy Apple i Microsoftem trwa również w dziedzinie tabletów oraz urządzeń hybrydowych. Od pewnego czasu widzimy bardzo ciekawą tendencję, z której wynika, że coraz więcej użytkowników decyduje się na wybór sprzętu z Redmond ( Surface Pro oraz Surface Book), rezygnując tym samym z Macbooków oraz iPadów.

Microsoft osiągnął ogromny sukces i w dalszym ciągu go osiąga, ponieważ jako jedyny producent w branży mobilnego oprogramowania potrafił zdominować rynek. Funkcje wprowadzane przez Amerykanów wyznaczają aktualnie obowiązujące trendy i myślę, że nikt nie wyobraża sobie dzisiaj funkcjonowania bez sprzętu i oprogramowania od popularnego MSu.

źródło: MSpoweruser