windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Bez kategorii Lumia Microsoft Urzadzenia Windows 10 Mobile

Microsoft Lumia 651 dostępna na stronie meksykańskiego oddziału korporacji

Microsoftu – Lumia 650 – minęło już bardzo dużo czasu. Korporacja zdecydowała się na podjęcie dość radykalnego kroku, jakim było zakończenie produkcji urządzeń przejętych wcześniej do Nokii i oddanie przodownictwa w wytwarzaniu hardware swoim partnerom. Tymczasem na stronie meksykańskiego oddziału giganta z Redmond pojawiło się nowe urządzenie, oznaczone jako Lumia 651.

Czy to urządzenie oznacza powrót na rynek Microsoftu? Nie podlega wątpliwości, że tak nie będzie. Amerykanie definitywnie zakończyli produkcję urządzeń mobilnych Lumia i nic nie wskazuje, aby te plany miały ulec jakiejkolwiek zmianie. Należy przypuszczać, że nowy model oznaczony numerem 651 zostanie przeznaczony jedynie dla rynku meksykańskiego, co miało miejsce w przeszłości na przykład z modelem 505.

To bardzo ciekawe zagranie Microsoftu i trzeba się z tym bezsprzecznie zgodzić. Korporacja wycofuje ze swoich sklepów na całym urządzenia Lumia, tymczasem Meksyk otrzymuje nowy model. Najprawdopodobniej włodarze korporacji kierowali się faktem, że rynek latynoski jest bardzo przyjazny dla tego typu sprzętu. W takiej sytuacji bez wątpienia warto zawalczyć o dodatkową klientelę. Pytanie, czy zda to egzamin?

Różnic pomiędzy modelami 650 oraz 651 praktycznie nie ma. Jedyną zmianą, jaką można zauważyć jest powiększenie przekątnej ekranu w tym drugim urządzeniu z 5” do 5,2”. Pozostałe podzespoły nie zostały zmienione, zatem użytkownicy nie powinni liczyć na wzrost wydajności, czy inne tego typu zmiany.

Tymczasem Microsoft skupia się na sprzedaży w swoim sklepie nowego flagowca Samsunga – Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ – oznaczone dodatkowo dopiskiem Microsoft Edition. Czym jest takowy twór? To nic innego, jak oryginalne urządzenie koreańskiego producenta z zainstalowanymi natywnie aplikacjami Amerykanów. Rozwiązanie dobre? Użytkownicy systemu Windows 10 Mobile mogą czuć się nieco zdezorientowani. Zobaczymy, co wyniknie z tego rodzaju akcji.

źródło: Neowin