windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Mobile

Microsoft oficjalnie potwierdza datę aktualizacji Creators Update dla Windows 10 Mobile

Po raz pierwszy w historii aktualizacji systemów Windows Mobile Microsoft oficjalnie potwierdził termin wydania aktualizacji dla wszystkich użytkowników smartfonów z Windows. Z wcześniejszych informacji wiedzieliśmy, że w pierwszej kolejności zaktualizowane zostaną komputery, podana została dokładna data i jest to 11. kwietnia.

Wczoraj na blogu MS pojawiła się dodatkowa informacja, która dotyczy telefonów, te zaktualizowane zostaną dwa tygodnie później, czyli dokładnie 25 kwietnia.

Windows Phone will follow the same phased approach, with rollout scheduled to begin April 25. Note that update availability may vary by manufacturer, model, country or region, mobile operator or service provider, specific installed software, hardware limitations and other factors such as feedback from customers.

Dostępność aktualizacji standardowo zależeć będzie od kraju/regionu w jakim mieszkamy, operatora komórkowego oraz oczywiście modelu telefonu jaki posiadamy.

Do aktualizacji pozostało zatem nieco ponad 3 tygodnie, jeżeli jednak już teraz chcielibyście zainstalować system na swoim telefonie, możecie skorzystać z programu Windows Insider i wybrać krąg release preview, który posiada tę samą wersję systemu, która wydana będzie w oficjalnej aktualizacji. Informacje o tym jak dołączyć do programu znajdziecie w naszym poradniku, który dostępny jest pod tym adresem.

Warto nadmienić, że obecne kompilacje zostały mocno „połatane” i nie posiadają denerwujących błędów z przeszłości takich jak: samoczynne restarty czy problemy ze sklepem. Jeżeli jesteście ciekawi nowości w systemie, zachęcamy do instalacji.