windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Promo Surface Phone Urzadzenia Windows 10 Windows 10 Mobile

var Sovia: Przyszłość jest dziś, czyli jak Microsoft chce zmieniać świat

Plan Microsoftu na przyszłość jest bardzo prosty i definiuje się w mobilności. Nie mówimy tutaj tylko o telefonach komórkowych (znaczenie bardzo zawężone), a o zdecydowanie rozszerzonej definicji tego słowa. Urządzenia, które wyznaczać mają zupełnie nowe doświadczenie dla każdego użytkownika, zwiększając jego produktywność oraz możliwości. Właśnie o tym mówił Satya Nadella – CEO Microsoftu – podczas prowadzonej przez niego sesji Keynote. Wizja przyszłości pozostaje taka sama – uczynić użytkowników jeszcze bardziej produktywnymi i na nowo zdefiniować pojęcie „informatyzacji”.

Microsoft stwarza możliwości, właśnie na tym skupia się w tym momencie całe działanie korporacji. Oddać w ręce użytkowników rozwiązania, które sprawią, że ich produktywność wzrośnie. Według szefostwa korporacji przyszłość jest dzisiaj, nie jutro, nie jest odległym zjawiskiem, a raczej każdą chwilą, w której powinniśmy wykorzystywać cały potencjał człowieka poprzez dostarczenie mu odpowiednich narzędzi.

Według Nadella głównymi ideami Microsoftu są przede wszystkim Mobile first oraz Cloud first. Tak, jak wspomniałem na początku, nie chodzi tutaj o bardzo wąskie znaczenie słowa „mobilność” ograniczone jedynie do telefonów komórkowych. Plany korporacji są znacznie rozleglejsze. Uczynić każdy sprzęt bardziej mobilnym i dostępnym dla użytkownika, umożliwić mu tym samym wykorzystanie całego potencjału, który w nim drzemie.

Celem Microsoftu jest oddanie developerom narzędzi, dzięki którym uczynią oni życie użytkowników jeszcze bardziej produktywnym, dzięki aktywizacji ich kooperacji z urządzeniami. Mówimy tutaj o takich kwestiach, jak Sztuczna inteligencja, Wymiana informacji, aplikacje biznesowe oraz bezpieczeństwo. Właśnie na tych zasadach z wykorzystaniem tych narzędzi powstać ma nowa definicja „informatyzacji”.

Jak przyszłość widzi Microsoft? Przede wszystkim mówimy o szerokim wykorzystaniu chmury danych (Azura). W tej chwili coraz więcej firm w Polsce wykorzystuje tę technologię – mowa tutaj miedzy innymi o wodociągach wrocławskich, które na szeroką skalę stosują chmurę – jednak korporacja liczy na dalszy wzrost liczby użytkowników.

Satya Nadella wspomniał o konieczności zmieniania świata, ponieważ właśnie w tej chwili możemy to zrobić. Wszystko leży w naszej gestii, a kwestią Microsoftu jest dostarczyć nam odpowiednich narzędzi, dzięki którym niemożliwe stanie się możliwe. Posłużono się tutaj ciekawym zdaniem: „Zmiana Twojego postrzegania świata, umożliwi Ci zmianę tegoż świata”.

Nowe rozwiązania przynoszą nam redefinicję dotychczasowego pojęcia komputera. Zmiana standardowej komunikacji na linii człowiek – maszyna (myszka i klawiatura), zostaje wyparta przez gest, który jest dużo bardziej dokładny i bliższy każdemu z nas. Celami korporacji na najbliższe lata jest uczynienie urządzeń jeszcze bezpieczniejszymi oraz dużo bardziej spersonalizowanymi, również dzięki zastosowaniu technologii zabezpieczeń biometrycznych.

Microsoft jest świadomy, że zmiana w dziedzinie informatycznej niesie ze sobą zmianę wszystkich innych sektorów, dlatego tak ważne jest rozwijanie tej dziedziny, ponieważ razem z nią postępuje rozwój ogólny, a zatem rozwijają się i ludzie.