windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Programy Promo Urzadzenia Windows 10

var Sovia: HoloLens jako narzędzie przyszłości w medycynie?

Czy HoloLens, to narzędzie przeznaczone do rozrywki? Z pewnością też, chociaż zdecydowanie nie tylko, o tym wspominali przedstawiciele Microsoftu podczas trwającej konferencji var Sovia = New Tech();. Technologia wirtualnej rzeczywistości może zostać wykorzystana do pomocy ludziom chorym. Zastanawiacie się jak?

Choroby serca to bez wątpienia najgroźniejszy wróg ludzi. Tylko w roku 2012 odebrały życie prawie 18 milionom ludzi, co stanowi ponad 31% wszystkich śmierci w tym roku. Prawie połowa z tych osób mogła zostać wyleczona. Niestety, nie każdy zostaje zdiagnozowany odpowiednio wcześnie i niekiedy poważne wady układu krwionośnego zostają ujawnione dopiero po śmierci. Czy takie przypadki mogą zostać wyeliminowane?

Według korporacji z Redmond ten stan rzeczy może ulec zmianie i to już niedługo. Trwają pracę nad narzędziem, które umożliwi odpowiednio wczesne diagnozowanie, wykorzystując właśnie rzeczywistość wirtualną. Za pomocą HoloLens oraz chmury Azura każdy lekarz kardiolog może otrzymać niezbędne możliwości, aby jeszcze lepiej pomagać swoim pacjentom, odpowiednio diagnozować, a co najważniejsze – zyskać na czasie.

Wszystko opierać się ma o stosowne czujniki oraz wizualizację pracy serca pacjenta. Zebrane dane trafiają do chmury, która odpowiednio je przetwarza, umożliwia analizę przez wielu specjalistów, gromadzi, a następnie zwraca informacje lekarzowi. Czy to faktycznie pomaga? Prowadzone testy udowadniają, że tak.

Ponad to, urządzenia te mogą ułatwić lekarzom przeprowadzanie operacji na otwartym sercu, co znacznie podniesie ich efektywność oraz niezawodność. Oczywiście wszystko to zamyka się w dwóch słowach – pieśń przyszłości.

Bez wątpienia możemy powiedzieć, że takie rozwiązania zrewolucjonizowałyby medycynę i umożliwiły wyleczenie chorób, o których dzisiaj nawet nie myślimy. Pytanie tylko, kiedy to nastąpi i jak lekarzom uda się to wykorzystać w praktyce. Wszyscy dobrze wiemy, że teoria idzie swoją drogą, natomiast praktyka swoją.