windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Promo Uncategorized Windows 10 Windows 10 Mobile

Program Windows Insider ma już ponad 10 milionów aktywnych testerów

Program Windows Insider dla wielu osób brzmi jak synonim sukcesu. Czy słusznie? Okazuje się, że jak najbardziej tak. Microsoft stworzył jeden z najlepszych programu testów na świecie, a inne firmy mogą czerpać garściami z sukcesu, jaki odniósł twór korporacji z Redmond. Warto to podkreślić, ponieważ nowy system Windows 10 testuje już ponad 10 milionów aktywnych testerów. To naprawdę imponujący wynik.

Pod koniec roku miną dokładnie trzy lata od dnia uruchomienia programu testów Windows Insider. Przez ten czas możemy rozwiązanie Microsoftu określić dwoma słowami – ogromny sukces. Według początkowych założeń korporacji, nowa forma dostępu do wcześniejszych wersji Windows 10 – oraz późniejszych gałęzi dystrybucji – miała przyciągnąć około 400 tysięcy entuzjastów, gotowych do sprawdzania nowości oraz zgłaszania błędów. Wszystkie te statystyki zawiodły, bowiem liczba zainteresowanych była zdecydowanie dużo wyższa.

Pierwsza testowa kompilacja systemu Windows 10 została udostępniona do testów pierwszego października 2014 roku i w niewiele potem liczba testerów osiągnęła liczbę miliona. Już w tym momencie Microsoft zrealizował plan minimum i to z ponad dwukrotnym nadmiarem. Wyglądało to imponująco, a przecież to dopiero początek. Wraz z rozwojem systemu, jak i samego programu testów, liczba użytkowników gwałtownie rosła. Już na początku marca 2015 grono testerów liczyło ponad 3 miliony użytkowników, natomiast dokładnie rok później już 7 milionów.

Dokładnie w tym czasie Yusuf Mehdi napisał na swoim blogu:

We have had one of these unbelievable experiences with our Windows 10 Insider program. We count over 10M Windows Insiders today, many of them fans, who test and use the latest build of Windows 10 on a daily basis. Their feedback comes fast and furious, they have a relentless bar of what they expect, but it so inspires our team and drives our very focus on a daily basis.

Można było przewidzieć, że w przeciągu kolejnego roku ekspansja nieco zwolni i nowych użytkowników będzie mniej. Jednak wynik kolejnych trzech milionów na pewno nie jest zły i Microsoft powinien być z tego powodu bardzo zadowolony. Przekroczono magiczną liczbę 10 milionów aktywnych użytkowników, co stanowi około 2,5% wszystkich urządzeń z Windows 10 (według danych Microsoftu w 2016 roku, nowa odsłona systemu była zainstalowana w liczbie 400 milionów kopii).

W przyszłości możemy spodziewać się stopniowego rozrostu programu testów Windows Insider, chociaż nie da się ukryć, że przyrost użytkowników zwolni. W tym momencie – a może mogliśmy to zrobić już w pierwszych tygodniach testowania? – możemy pogratulować sukcesu korporacji z Redmond. To właśnie Windows Insider stał się ich największą niespodzianką, która przyciągnęła i nadal przyciąga do siebie zapalonych maniaków sprawdzania nowości. Oby w przyszłości rozwijało się to wszystko w jeszcze lepszym kierunku, a nie są to nadzieje bezpodstawne, bowiem wspomniała o tym szefowa programu testów Dona Sarkar:

Dajcie znać, co myślicie o programie Windows Insider. Korzystacie z możliwości wcześniejszego dostępu do nowych kompilacji? Na jakim urządzeniu sprawdzacie najnowszego Windowsa? Koniecznie podzielcie się swoją opinią w komentarzach!

źródło: ONMSFT