windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Programy Promo Recenzje Windows 10 Windows 10 Mobile

Znamy sposób aktualizacji sprzętu do systemu Windows 10 Creators Update

Do premiery jednej z najbardziej wyczekiwanych aktualizacji Windows 10 pozostały już tylko dni. Użytkownicy niecierpliwie wyczekują nowych informacji na temat udostępnienia najnowszych wersji systemu, natomiast testerzy i technicy uwijają się niczym w ukropie, aby wyeliminować ostatnie usterki z najpopularniejszego systemu. Tymczasem do Internetu dostały się informacje, które w bardzo przejrzysty sposób mówią nam, o tym jak zaktualizujemy swój sprzęt. Rozwiązanie takie znane jest nam z poprzedniej odsłony – Anniversary Update.

Microsoft stawia na sprawdzone rozwiązania i tym samym przygotowuje użytkowników do aktualizacji ich sprzętu. Wszystko odbędzie się dokładnie na takiej samej zasadzie, jak miało to miejsce w przypadku poprzedniej gałęzi dystrybucji – Anniversary Update. Przede wszystkim aktualizacja nie będzie rozsyłana dla wszystkich w jednym terminie, jednak wszystko ma przebiegać sprawnie z podziałem na kilka dni.

Warto wspomnieć, że aby zaktualizować swoje urządzenie do najnowszej wersji systemu operacyjnego, będziemy musieli pobrać asystenta aktualizacji – dokładnie taki sam sposób zastosowano w Redstone 1 – za pomocą tego niedużego programu w bardzo szybki i sprawny sposób przeprowadzimy proces uaktualnienia naszego oprogramowania.

Zaraz po wejściu do programu zostaniemy poinformowani, że nasze urządzenie działa na starej wersji systemu – 14393 i istnieje możliwość zaktualizowania go do najnowszej kompilacji oznaczonej numerem 15063. Tym samym Microsoft potwierdził wcześniejsze przypuszczenia dotyczące wersji RTM aktualizacji Creators Update.

One of the best features of Windows 10 is that it keeps getting better with every update. This PC is currently not running the latest and most secure version of Windows 10. This PC is running version 14393. The latest version is 15063.

Właśnie wersja RTM jest obecnie testowana w programie Windows Insider i najprawdopodobniej – o ile nie zostaną napotkane żadne błędy – trafi ona do wszystkich użytkowników. Powiedzmy sobie szczerze, jest na co czekać.

Podobieństwo aktualizacji nowego oprogramowania do poprzednika – Anniversary Update – ma jeszcze jedną, pozytywną stronę. Skoro wszystko przebiega w sposób identyczny, najprawdopodobniej nie przyjdzie nam długo czekać również na wersję mobilną, ponieważ – jak pamiętamy – podczas poprzedniej „kampanii aktualizacyjnej” została ona udostępniona użytkownikom z tygodniowym opóźnieniem. Obyśmy i w tym wypadku nie musieli niecierpliwie wypatrywać nowego oprogramowania dla naszych telefonów.

Dajcie znać, co myślicie o takim sposobie przeprowadzania aktualizacji? Odpowiada wam metoda Microsoftu? Jakie są wasze odczucia w związku z nadchodzącą wersją Creators Update? Czekamy na wasze komentarze.

źródło: MSpoweruser