windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gry Windows 10 Windows 10 Mobile

Kochasz muzykę? Poznaj Note Fighter – mobilną grę od MythicOwl!

W Windows Store pojawiła się nowa propozycja dla wszystkich fanów muzyki. Polskie studio developerskie MythicOwl prezentuje najnowszą wersję gry, dzięki której możemy zamienić naszego smartfona w wirtualne pianino. Wystarczy trochę poćwiczyć, by dobrze znane utwory zagrać niczym profesjonalny muzyk.

Note Fighter to rozwijająca gra mobilna, która łączy w sobie świetną zabawę z nauką czytania nut oraz gry na instrumencie.  Dzięki odpowiedniemu doborowi melodii i różnym poziomom trudności, można przez długie godziny doskonalić umiejętności muzyczne.

– W MythicOwl od kilku lat tworzymy rozwijające gry, jednak do tej pory były to produkcje związane raczej z naukami ścisłymi. Teraz chcieliśmy zaoferować graczom coś nowego – rozwijającą grę dla wszystkich miłośników muzyki. – mówi Tomasz Mularczyk, założyciel studia MythicOwl. – Dostrzegliśmy duży potencjał w znanej nam już produkcji Note Fighter, postanowiliśmy więc nabyć prawa do tego tytułu. Gruntownie odświeżyliśmy oprawę graficzną i muzyczną, dzięki czemu gra bardzo zyskała na atrakcyjności. Myślę, że wszyscy fani muzyki będą zachwyceni możliwością mobilnego muzykowania na swoim smartfonie.

Gra Note Fighter oferuje dobrze znane, klasyczne hity, takie jak „Jingle Bells”, „Oda do radości” czy „Sonata księżycowa”. Każdy utwór możemy szlifować na trzech poziomach trudności. Poziom podstawowy i średnio zaawansowany koncentruje się przede wszystkim na nauce czytania nut, z kolei najwyższy poziom trudności wymaga już od gracza zarówno znajomości zapisu nutowego (usunięte zostają podpowiedzi), jak i gry w perfekcyjnym tempie. Przy przejściu każdego poziomu gracz otrzymuje specjalne odznaczenie.

Każdą melodię w aplikacji można także przećwiczyć w trybie „praktyka”. Gra umożliwia zmniejszenie tempa utworu, dzięki czemu gracz może zgodnie z własnym rytmem wygrywać melodię, a przy okazji uczyć się w przyjemny sposób.

Grę Note Fighter dostępna jest na Windows 10 oraz Windows Phone 10. Została ona wydana w wersji freemium, wersja premium zawiera więcej utworów, które będą sukcesywnie dodawane.

Pobierz Note Fighter

Źródło: informacja prasowa wydawcy