windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Programy Windows 10 Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile kompilacja 15063 dostępna w kanale Fast Ring

Microsoft znajduje się na ostatniej prostej przed oficjalną premierą dużej aktualizacji do systemu Windows 10 i Windows 10 Mobile – Creators Update. W grupach techników nastąpiła pełna mobilizacja i pracują oni teraz nad wyeliminowaniem ostatnich znanych błędów z najnowszej wersji oprogramowania. Efektem tego działania są coraz to nowsze kompilacje udostępniane za pomocą programu Windows Insider. Tym razem do wszystkich zainteresowanych testerów trafiła paczka oznaczona numerem 15063, zarówno w wersji dla PC, jak i dla urządzeń mobilnych.

Zaczął się wyścig z czasem i Amerykanie doskonale zdają sobie sprawę, jak istotny będzie ten ostatni okres. Premiera nowej aktualizacji Creators Update już niebawem, a błędów w nowym oprogramowaniu nadal sporo – mowa tutaj przede wszystkim o wersji mobilnej – tym samym Microsoft zwiera szeregi i przystępuje do jeszcze intensywniejszej pracy nad wszelkimi niedoskonałościami swojego systemu. Efekt tych prac możemy oglądać już dzisiaj w postaci kolejnej kompilacji testowej Windows 10 Mobile, oznaczonej numerem 15063.

Według niektórych informacji właśnie ta wersja ma szansę uzyskać status RTM i w niedługim czasie – z drobnymi poprawkami – trafi do wszystkich posiadaczy komputerów osobistych z systemem Windows 10. Oczywiście nie jest to informacja potwierdzona, a jedynie przypuszczenie, dlatego trzeba je traktować z pewnym przymrużeniem oka.

W tym tekście skupimy się jedynie na wersji MOBILNEJ najnowszej kompilacji, dostępnej w kanale Fast Ring od dzisiejszej nocy. Poniżej znajdziecie oficjalną listę poprawek oraz wykrytych błędów odnalezionych w buildzie 15063:

Naprawiono:

  • Rozwiązano problem powodujący nieprawidłowe działanie aplikacji (takich, jak sklep) oraz programów, które po aktualizacji nie chciały się uruchomić w należyty sposób.
  • Naprawiono niedziałające zadania w tle, które do tej pory sprawiały wiele problemów w takich aplikacjach, jak: OneDrive. Od tej pory synchronizacja z chmurą powinna przebiegać bez problemów.
  • Wyeliminowano sytuację, w której użytkownicy mogli utracić historię swoich połączeń, wiadomości tekstowy oraz email w skutek niespodziewanego uruchomienia ponownego telefonu.
  • Paczki językowe działają już prawidłowo, można je normalnie pobrać i instalować.
  • Rozwiązano błąd polegający na niewłaściwym parowaniu urządzeń poprzez Bluetooth.
  • Rozwiązano problem z niedziałającą zamianą APN dla sieci LTE.

Wykryte błędy:

  • Nie istnieje bezpośrednia możliwość zaktualizowania urządzenia z Windows 10 (Anniversary Update) 14393 do najnowszej obecnie wersji 15063. Wymagany jest „extra hop”, aby móc pobrać powyższą kompilację. Po użyciu narzędzia WDRT i ponownym zainstalowaniu najnowszego oprogramowania, a następnie dołączeniu do programu Windows Insider, użytkownikowi zostanie zaproponowany build 15055. Dopiero po jego zainstalowaniu, telefon automatycznie pobierze najnowszą wersję testową – 15063.
  • Niektórzy użytkownicy zgłaszają błędy w przeglądarce Microsoft Edge, polegające na ciągłym przeładowywaniu stron. Zdarza się to zwłaszcza, gdy Ci przeglądają środek aktualnej witryny. Trwają prace nad zdiagnozowaniem nieprawidłowości.

Jak widzicie, nowa kompilacja zapowiada się naprawdę ciekawie i nie powinna posiadać dużej ilości błędów. Tym samym możemy zachęcić was do instalacji i dzielenia się z nami swoimi odczuciami na temat – prawdopodobnie – wersji RTM nowego Windows 10 Mobile Creators Update.

źródło: MSpoweruser