windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Urzadzenia Windows 10

Microsoft odcina Windows 7 oraz Windows 8.1 od nowych procesorów Kaby Lake oraz AMD Ryzen

Co możemy powiedzieć na temat Windows 7? Według dużej częściej użytkowników, to jeden z najlepszych systemów operacyjnych w historii. Świadczy o tym między innymi fakt, że w dalszym ciągu jest najpopularniejszą platformą. Microsoft ma wobec swojego starego systemu pewien plan, mianowicie stara się ograniczyć jego wpływ na rynku, a co za tym idzie, zachęcić użytkowników do przesiadki na Windows 10, który bardzo szybko się rozwija. W jaki sposób korporacja chce osiągnąć swoje efekty? Niestety, ograniczając wsparcie dla starszej wersji okienek.

Zgodnie z zapowiedziami, jakie firma wystosowała do swoich użytkowników w styczniu 2016 oraz później pod koniec sierpnia tego samego roku, zdecydowano się odciąć starsze wersje systemów operacyjnych od najnowszej generacji procesorów. Sytuacja wygląda identycznie w przypadku Intela oraz AMD. Najnowsze architektury Kaby Lake oraz AMD Ryzen nie otrzymają oficjalnego wsparcia na systemie starszym niż Windows 10.

Firma argumentowała to w bardzo prosty sposób. Według nich najlepsze osiągi sprzętu będą możliwe dzięki zastosowaniu najnowszego oprogramowania – w zamyśle Windows 10 – dlatego, aby ograniczyć rozczarowania wynikające z przestarzałego oprogramowania, Microsoft zdecydował się nie wydawać sterowników dla starszych okienek.

Wszyscy użytkownicy, którzy na najnowszym hardware zdecydują się zainstalować Windows 7 lub Windows 8.1 otrzymają informację, że system nie wspiera zastosowanych w komputerze podzespołów, dlatego nie otrzymają one aktualizacji. Na wszystkich „niepokornych” konsumentów czeka takowy komunikat:

“Unsupported Hardware […] Your PC uses a processor that isn’t supported on this version of Windows and you won’t receive updates.”

Warto wspomnieć, że Windows 7 jest wciąż jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych z udziałami na poziomie 47%. Microsoft chce uniknąć sytuacji, która przez bardzo długi czas utrzymywała się razem z systemem Windows XP, a mianowicie niesamowitej fragmentacji. Przypomnijmy, że do dnia dzisiejszego 16-to letnie oprogramowanie posiada ponad 8% udziału na rynku. Amerykański gigant stara się zatem, aby jak najszybciej wszyscy zainteresowani zdecydowali się przenieść na najnowszą platformę, która będzie stale rozwijana.

Dajcie znać, co myślicie o takiej polityce korporacji z Redmond. Waszym zdaniem odcinanie systemów od najnowszej technologii ma sens? Jakie są wasze odczucia w związku z tym tematem? Być może sami korzystacie nadal ze starszej dystrybucji Windowsa? Czekamy na wsze komentarze.

źródło: MSpoweruser