windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Programy Recenzje Windows 10

Windows 10 kompilacja 15058 dostępna w kanale Fast Ring

Wczoraj wieczorem Microsoft udostępnił kolejną aktualizację Windows 10 w kanale Fast Ring programu Windows Insider. Data premiery nowej gałęzi dystrybucyjnej Redstone 2 zbliża się wielkimi krokami i technicy z Redmond doskonale zdają sobie sprawę o konieczności dopracowania swojego nowego dziecka. Nikogo nie powinno dziwić, że znaczna większość zmian obejmie jedynie wersję desktopową systemu, pominie natomiast mniejszą wersję mobile. Do tej pory niewiadomo, kiedy nastąpi oficjalne udostępnienie Windows 10 Mobile Creators Update dla konsumentów końcowych.

Prace nad nową gałęzią dystrybucji osiągnęły ostateczne stadium i Microsoft za wszelką cenę stara się rozwiązać wykryte błędy oraz wyeliminować ostatnie niedoskonałości. Premiera zaplanowana na kwiecień nie powinna ulec przesunięciu, dlatego wszyscy stają na głowie, aby zdążyć ze swoją pracą. Wczoraj wieczorem w kanale Fast Ring programu Windows Insider udostępniona została nowa kompilacja oznaczona numerem 15058. Nowy update przynosi sporo poprawek oraz udoskonaleń w dziedzinie działania samego systemu.

Właśnie teraz w ostatniej fazie prac nad nowymi kompilacjami Amerykanie zdecydowali się poświęcić swoją uwagę – przede wszystkim – dekstopowej wersji Windows 10. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że to właśnie ona jest najważniejsza dla giganta z Redmond. W związku z tym należy oczekiwać, że finalne oprogramowanie zostanie dopracowane w każdym detalu i użytkownicy będą mogli się nim cieszyć bez żadnych problemów.

Poniżej znajdziecie listę zmian dostępnych w kompilacji 15058:

Naprawione błędy:

 • Wyeliminowano błędy, które utrudniały korzystanie z wielu aplikacji (takich jak np. Sklep). Do tej pory nie zawsze uruchamiały się one prawidłowo, teraz wszystko powinno być w porządku.
 • Poprawiono działanie wielu aplikacji UWP (Universal Windows Platform).
 • Rozwiązano błąd ze skalowaniem aplikacji Microsoft Edge, która po pomniejszeniu nie działała w należyty sposób.
 • Wyeliminowano problem z nieznikającym kursorem myszki podczas oglądania filmów na pełnym ekranie w Microsoft Edge.
 • Rozwiązano problem z wyłączaniem się aplikacji ustawień, podczas próby przeglądania sieci Wi-Fi. Błąd występował u niektórych testerów w ostatniej kompilacji.
 • Naprawiono błąd powodujący crashowanie ekranu, podczas przechodzenia w stan uśpienia komputera.
 • Wyeliminowano problem z niewłaściwym odczytem plików PDF.
 • Poprawiono jakość wideo wyświetlanych za pomocą funkcji Miracast oraz połączenia bezprzewodowego z urządzenia DPI do urządzenia DPI.

Wykryte błędy:

 • Niektóre komputery mogą mieć problem z aktualizacją – dotyczy tych z wersją 15002 oraz wyższą – wyświetlając komunikat o błędzie SYSTEM_PTE_MISUSE.
 • Niektóre aplikacje oraz gry mogą wyłączać się w niespodziewanych momentach za sprawa błędu, występującego w tej kompilacji.
 • Wykryto błąd, który wymaga uruchomienia komputera podczas aktualizacji systemu Windows. Usterka ta przypomina te znana z urządzeń Surface. Powiadomienie o konieczności uruchomienia ponownego nie jest wyświetlana, dlatego zaleca się sprawdzenie ustawień w celu dokończenia procesu aktualizacyjnego swojego sprzętu.
 • Mogą wystąpić problemy podczas przechodzenia do trybu developerskiego w Microsoft Edge. Trwają prace nad rozwiązaniem tego problemu.

Aktualizacja dostępna jest jedynie dla urządzeń desktopowych. W chwili obecnej nie wiadomo, czy Microsoft planuje udostępnić w najbliższym czasie nową kompilację dla telefonów komórkowych. Dajcie znać, co myślicie o wprowadzonych przez Microsoft zmianach.

źródło: MSPoweruser