windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Urzadzenia Windows 10 Windows 10 Mobile

Microsoft potwierdza oficjalny numer wersji Windows 10 Creators Update

Trwają ostatnie szlify przed planowaną na kwiecień premierą nowej aktualizacji do Windows 10 – Creators Update. Najnowszy krąg dystrybucji ponownie przyniesie nam sporo nowości oraz usprawnień, z których zadowoleni powinni być wszyscy użytkownicy okienek. Do tej pory posiadaliśmy jedynie przypuszczenia, jak oznaczony będzie nowy system – chodzi tu mianowicie o numer wersji – natomiast teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie od Microsoftu. Najnowsza „10” to wersja 1703.

Microsoft dokłada wszelkich starań, aby najnowsza odsłona okienek była w pełni ukończona, zanim trafi do użytkowników końcowych. Czasu nie pozostało za wiele, ponieważ według potwierdzonych informacji dystrybucja rozpocznie się już na początku kwietnia. Oczywiście proces aktualizacji zostanie rozbity na pewien okres czasu, aby nie obciążać serwerów masowym pobieraniem uaktualnienia. Warto również zaznaczyć, że oprogramowanie przeznaczone dla telefonów komórkowych zadebiutuje nieco później, na razie nie posiadamy potwierdzonych informacji o planowanej dacie udostępnienia.

Do tej pory mogliśmy jedynie przypuszczać, jaki numer wersji posiadać będzie najnowsza odsłona Windowsa. Wszystko zmieniło się wczoraj, bowiem Microsoft oficjalnie potwierdził, że Windows 10 Creators Update dystrybuowany będzie w wersji 1703. Potwierdza to również obserwacje testerów oprogramowania, którzy w ostatnich aktualizacjach odnaleźli właśnie ten numer.

Tym samym zastąpiony został oficjalny numer 1607, którym do tej pory posługiwał się Windows 10 Anniversary Update – Redstone 1 – zarówno w wersji dla telefonów komórkowych, jak i komputerów osobistych. Sytuacja ma się nie inaczej, jeżeli chodzi o nowszą odsłonę systemu. Ten sam numer wersji obowiązuje we wszystkich odnogach ekosystemu Windows.

Być może niektórzy z was zastanawiają się, co oznacza tajemniczy numer 1703. Niektórzy mogą przypuszczać, że oznacza to oficjalne wydanie nowej aktualizacji już w marcu ( 1703 = 03.2017 = Marzec 2017), jednak to nie do końca tak. Numer wersji oznacza ni mniej, ni więcej tyle, że kompilacja RTM została ukończona właśnie w trzecim miesiącu bieżącego roku. Na premierę i tak musimy poczekać do kwietnia, ponieważ niezbędne są testy oraz ostatnie udoskonalenia.

Dajcie znać, czy zauważyliście już zmianę numeru wersji w waszym oprogramowaniu testowym? Jak nowa odsłona Windows 10 działa na waszych urządzeniach? Kesteście z niej zadowoleni? Czekamy na wasze opinie i komentarze.

źródło: MSpoweruser