windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Poradniki Programy Windows 10

Windows 10 Creator Update wprowadzi… Reklamy w Eksploratorze Windows.

Windows 10 jest w pełni darmowy dla wszystkich użytkowników, którzy zakupili systemy Windows 7 oraz Windows 8. Właśnie takimi sloganami handlowymi amerykańska korporacja przekonywała nas do zaktualizowania sprzętu w czasie wielkiej ofensywy najnowszych okienek. Już prawie rok temu zakończono takowe działania promocyjne, jednak wiele kopii faktycznie rozeszło się całkowicie za darmo. Czy teraz Microsoft planuje odbić sobie ową różnicę w budżecie? Jedno jest pewne – aktualizacja Creators Update przyniesie nam reklamy w Eksploratorze Windows.

Brzmi to trochę, jak ponury żart, prawda? Okazuje się, że jednak jest prawdą i od kilku dni donoszą o tym testerzy w programie Windows Insider. Microsoft wprowadził możliwość wyświetlania reklam w Eksploratorze Windows i tym samym otrzymał sposobność promowania swoich produktów użytkownikom. Do tej pory zauważony reklamy OneDrive (Dodatkowa przestrzeń na dane) oraz subskrypcji Office 365. Amerykanie prowadzą bardzo ciekawy model biznesowy, jednak wprowadzanie takiego rozwiązania w najczęściej uruchamianym programie systemu operacyjnego, może nie być najrozsądniejszym posunięciem.

Konsumenci nie przepadają za narzucaniem ich konkretnych treści oraz produktów, a Microsoft robi to notorycznie od dłuższego czasu. Reklamy były wyświetlane na ekranie blokady, czy w menu start. Teraz przyszła kolej na zdecydowanie bardziej radykalny krok. Możemy polemizować na temat sensowności takiego rozwiązania. Prawdopodobieństwo zainteresowania użytkowników takimi wstawkami reklamowymi jest raczej bardzo małe, natomiast znacząco psuje estetykę systemu Windows 10.

Tymczasem znaleziono już sposób na pozbycie się niechcianych reklam. Cała modyfikacja nie jest trudna i poradzi sobie z nią każdy, nawet najmniej zaawansowany użytkownik. Wystarczy, że zmienimy w ustawieniach folderów jeden mały znacznik. Wchodzimy w opcję Plik -> Zmień opcję folderów i wyszukiwania -> przechodzimy do zakładki Widok i w tym momencie wystarczy odznaczyć opcję Pokaż powiadomienia dostawcy synchronizacji. Tym samym zakończycie waszą przygodę z reklamami wyświetlanymi w oknie Eksploratora.

Dajcie znać, co myślicie o takim posunięciu Microsoftu. Czy umieszczanie reklam w Eksploratorze Windows, to dobre posunięcie? Skorzystalibyście z ofert umieszczonych w takich wstawkach? Koniecznie wyraźcie swoje opinie w komentarzach.

źródło: PCLab