windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Programy Urzadzenia Windows 10

Firefox kończy ze wsparciem dla systemów Windows XP oraz Windows Vista

Technologia gna do przodu w zastraszającym tempie, co powinno być dobrym znakiem dla użytkowników, jednak… Okazuje się, że nie wszystkich. W dalszym ciągu spotkać możemy grupkę zapaleńców, którzy z wyboru – lub konieczności – decydują się pozostać przy starszym oprogramowaniu. Mowa tutaj oczywiście o systemie operacyjnym. W dalszym ciągu relatywnie dużym zainteresowaniem cieszy się Windows XP – według niektórych najlepszy system od Microsoftu – i jego zwolennicy nie zamierzają przesiadać się na nowszą „10”. Dzisiaj bardzo nieprzyjemną dla nich informację ogłosiła Mozilla.

Każdy, kto w odpowiednim czasie nie zdecyduje się włączyć w ten wyścig nowości, zostanie najzwyczajniej w świecie pożartym. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Mozilla – producent jednej z najchętniej wybieranych przeglądarek internetowych Firefox – która postanowiła postawić sprawę jasno. Ogłoszono, że już niebawem ostatecznie zakończy się wsparcie dla starszych wersji systemu operacyjnego od Microsoftu. Wersja 52 popularnej przeglądarki będzie ostatnią, oficjalnie wspieraną na systemach Windows XP oraz Vista.

Nie jest to decyzja nowa, bowiem wielu producentów zdecydowało się wprowadzić właśnie takie kroki, które mają zmotywować użytkowników do zmiany oprogramowania na nowsze.  Do grupy takich gigantów zaliczyć możemy między innymi Google, które wycofało przeglądarkę Chrome ze starszego oprogramowania.

To jednak nie koniec cięć, bowiem Firefox zakończy wsparcie dla kilku dość popularnych wśród użytkowników wtyczek, takich jak: Silverlight czy Java. W dalszym ciągu użytkownicy będą mogli korzystać z Flasha, który pozostaje w sferze zainteresowań Mozilli oraz konsumentów.

Do tej pory mówiliśmy o cięciach, jednak już niebawem otrzymamy również nowości. Mozilla wprowadza, bowiem oficjalne wsparcie dla rozszerzenia Web Assembly – do tej pory zrobiło to jedynie Google Chrome – umożliwiające uruchomienie aplikacji w przeglądarce. Jest to z pewnością bardzo ciekawy krok, który wielu użytkowników przyjmie w bardzo pozytywny sposób.

Dajcie znać, co wy myślicie o zmianach, jakie spotkać można w 52 wersji przeglądarki Mozilla Firefox? Waszym zdaniem odcięcie starszych systemów, to dobry pomysł? Koniecznie wypowiedzcie się na ten temat w komentarzach.

źródło: MSpoweruser