windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Notebooki Urzadzenia Windows 10

Microsoft wprowadza do sprzedaży nowe wersje Surface Booka z potężnymi konfiguracjami sprzętowymi

Marka Surface znaczy dla Microsoftu bardzo wiele i nie da się zaprzeczyć takiemu stwierdzeniu. Tablety i Laptopy spod tego szyldu zbierają bardzo pozytywne recenzje, a w ostatnim czasie zaczęły wypierać z rynku konkurencję od Apple, zdobywając sobie coraz większe pole działania. Oczywiście moglibyśmy polemizować, które urządzenie od Amerykanów jest najlepsze, jednak nie w tym rzecz. Na stronie Microsoft Store pojawiły się nowe warianty Surface Booka, które cechują się pewnymi poprawkami względem poprzedników. Sprawdźcie sami.

Laptopy spod szyldu Surface zadebiutowały na rynku już jakiś czas temu i odebrały bardzo pozytywne recenzje. Bardzo konkretne możliwości, przeznaczenie do pracy specjalistycznej oraz niesamowita konfiguracja sprzętowa pozwalała tym urządzeniom na rywalizację z największymi konkurentami. Problemy mogły pojawić się tylko na gruncie jednego szczegółu – GPU. Grafika w przypadku urządzeń Surface Book nie powalała i niestety pozostawiała wiele do życzenia. Wszystko wskazuje na to, że Microsoft postanowił zniwelować ten problem i wprowadzić do obiegu nowy sprzęt wyposażony w znacznie wydajniejszą kartę graficzną.

Właśnie takie ciekawostki możemy zauważyć w Microsoft Store, gdzie dodane zostały nowe urządzenia. Oczywiście konfiguracja podstawowa nie uległa znacznej zmianie i na pokładzie nadal odnajdziemy bardzo wydajne komponenty znane z poprzednich urządzeń. Laptopy będą wyposażone w procesory Intel Core i7 (Skylake), 8/16 GB Pamięci RAM, Dyski o pojemności 256GB/512GB/1TB SSD oraz nowe karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 965M.

Właśnie w samej grafice leży zasadnicza zmiana w porównaniu do poprzednich odsłon urządzenia, jednak rozbudowanie konfiguracji sprzętowej niesie ze sobą również zmianę ceny sprzętu. Za najtańszą konfigurację z Dyskiem SSD o pojemności 256 GB zapłacimy o $300 drożej, jednak nie jest to prawidłowość i dwie mocniejsze wersje cechują się wzrostem ceny na poziomie $100. Oczywiście nikt nie ukrywa, w jaką grupę odbiorców celuje amerykański gigant, ponieważ cena takich urządzeń zaczyna się od $2,399, a kończy na $3,299.

Warto zauważyć, że jedynie opcje z procesorami i7 otrzymały zmiany w postaci nowych kart graficznych. Microsoft milczy na temat słabszych konfiguracji, w których nadal nie widać żadnej zmiany. Tymczasem wysyłka nowych urządzeń rozpocznie się już 10 marca, a zatem za trzy dni.

Co myślicie o zmianach w Surface Book? Chcielibyście, aby takie urządzenie trafiło na polski rynek? Bylibyście skłonni do zakupu? Według was Microsoft może skutecznie rywalizować z Apple i jego MacBookami? Czekamy na wasze opinie i komentarze.

źródło: Microsoft