windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 Windows 10 Mobile

Aktualizacja Windows 10 Creators Update dla Windows 10 Mobile nie będzie wydana na równi z wersją dla PC

Od dłuższego czasu mogliśmy przypuszczać, że premiera Creators Update nie zbiegnie się w czasie dla systemów Windows 10 i Windows 10 Mobile. Jesteśmy obecnie na ostatniej proste przed udostępnieniem oprogramowania użytkownikom i trwają ostatnie szlify, poprawki i dogrania. Microsoft chce uniknąć sytuacji, w której zaraz po udostępnieniu systemu wypłyną niedoskonałości. Miało to miejsce już wcześniej i w tym momencie bardzo ważna jest kwestia wizerunkowa. Dlatego… Amerykanie potwierdzają, że nowa gałąź dystrybucji dla urządzeń mobilnych dotrze po premierze na komputerach osobistych.

Tak, jak wspomniałem – nie powinno nas to dziwić – wręcz przeciwnie, większość użytkowników spodziewała się takiego obrotu sytuacji. Niestety, do tej pory nie mieliśmy żadnej oficjalnej informacji na ten temat, a zatem wszystko należało traktować w sferze plotek. Dopiero wczoraj Microsoft oficjalnie potwierdził, że system dla telefonów komórkowych dotrze do nas nieco później  – nie podano dokładnej daty – niż wersja dla komputerów.

“The initial update will be for desktop, but other versions will be available thereafter.”

Amerykanie planują udostępnienie oficjalnej wersji Windows 10 Creators Update na początku kwietnia, a zatem w tej chwili mają dosłownie ostatnie momenty, aby naprawić wykryte błędy i ogólnie polepszyć wrażenia płynące z pracy nowego systemu. Oficjalnie udostępniane kompilacje wskazują, że korporacja wywiązuje się z tych zadań perfekcyjnie, ponieważ w każdym nowym wydaniu pojawia się coraz więcej poprawek, o czym mówią sami testerzy.

Opóźnienie premiery aktualizacji dla Windows 10 Mobile ma również swoje dobre strony. Jeżeli chodzi o system mobilny – pomimo zgłaszanych opinii, że wszystko idzie w dobrą stronę – wiele elementów nadal potrzebuje dopracowania i poprawy. Użytkownicy czekają między innymi na poprawki w przeglądarce Microsoft Edge, ulepszenie działania sieci WiFi oraz zmiany w trybie Continuum. Amerykanie doskonale zdają sobie sprawę, że nie uda im się zrealizować wszystkich zdań w tym samym czasie, stąd powstałe przesunięcia daty udostępnienia. Warto jednak podkreślić, że taka decyzja może bardzo pozytywnie wpłynąć na późniejszy odbiór systemu, który będzie działką po prostu lepiej.

Dla przypomnienia aktualizacja Redstone 1 (Anniversary Update) również nie była udostępniana równocześnie dla telefonów i komputerów PC. Okres różnicy pomiędzy jedną i drugą wersją wyniósł dokładnie dwa tygodnie, a zatem nie powinna to być znacząco odczuwalna przepaść. Wszyscy niecierpliwie czekamy na udostępnienie nowego systemu i liczymy, że stanie się to już najbliższym czasie.

źródło: MSpoweruser