windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows 10 Windows 10 Mobile

Aplikacja Yanosik na Windows Mobile wprowadza nowy widget, który pozwoli zaoszczędzić pieniądze na OC

Yanosik jest niewątpliwie jedną z ciekawszych aplikacji na Windows Mobile, jej wydawca nie przestaje jej rozwijać i cały czas wprowadza w niej nowe funkcje. W ubiegłym roku posiadacze telefonów z Windows Mobile doczekali się wsparcie Yanosik Connect, o którym pisaliśmy tutaj, w dzisiejszej aktualizacji natomiast otrzymujemy nowy widget pokazujący parametry naszej jazdy, które wykorzystywane mogą być do obliczania składek OC znanych pod nazwą Yanosik Ubezpieczenia.

Czym są ubezpieczenia OC od Yansika (YU!) i jak w obliczaniu składek pomaga aplikacja?

YU! to pierwsza, powszechna oferta bazująca na najnowocześniejszym rozwiązaniu, które uzależnia cenę ubezpieczenia od stylu jazdy. Celem ubezpieczenia YU! jest docenienie kierowców, którzy jeżdżą bezpiecznie. Właśnie do nich, za pośrednictwem aplikacji mobilnej Yanosik, trafi oferta najtańszego ubezpieczenia OC. Bezpieczni kierowcy otrzymają zindywidualizowaną ofertę. YU! oferuje cenę ubezpieczenia bazującą na prognozowaniu przyszłości. Dotychczas ubezpieczyciele sugerowali się tylko historią. Dzięki YU! możemy wpływać na to, jaka cena zostanie nam zaoferowana – wszystko zależy od naszego stylu jazdy, który przecież można doskonalić. W określeniu stylu jazdy bierzemy pod uwagę między innymi dynamikę, sposób zachowania w niebezpiecznych punktach i przestrzeganie przepisów drogowych.

W aplikacji pojawił się nowy moduł odpowiadający za ocenę naszej jazdy, wygląda on tak:

Dla kogo zatem przeznaczony jest moduł YU? Z pewnością skorzystać mogą na tym kierowcy, którzy jeżdżą bezpiecznie. Jakie czynniki wg Yanosika mają wpływ na ocenę tego, czy jeździmy bezpiecznie?

  • Jazda „EKO”.
  • Jazda z dzień lub w nocy.
  • Jazda w obszarze zabudowanym lub niezabudowanym.

Jak dokładnie działa algorytm wyliczania wskaźnika bezpieczeństwa tego niestety nie wiemy, jednak wywnioskować można, że im bardziej jesteśmy eko i mniej jeździmy po miastach, tym nasza składka będzie mniejsza;)

Jak się to jednak ma do naszej prywatności? Czy musimy się zgadzać na śledzenie, aby załapać się na niższe OC? Niestety tak, warunkiem koniecznym do skorzystania z usługi jest zgoda na przetwarzanie danych o stylu i miejscach naszej podróży. Można zatem uznać, że będziemy „trochę” śledzeni, a Yanosk będzie posiadał informacje o tym jakimi kierowcami jesteśmy. Jak informuje jednak producent aplikacji:

Nie przekazujemy nikomu spoza Yanosika Twoich danych kontaktowych, także ewentualny kontakt będzie pochodził bezpośrednio i wyłącznie od nas. Zasada ta dotyczy również informacji o Twoim stylu jazdy. Nie przekazujemy ich nikomu, a jedynie na podstawie zagregowanych statystyk wybieramy kierowców, którzy otrzymają wyjątkową, zindywidualizowaną ofertę.

Zadecydujcie zatem sami, czy warto pokazać jak jeździmy i być może skorzystać z ciekawej oferty na OC czy lepiej się nie podkładać i poszukać dobrego OC na własna rękę 😉

Aplikację Yanosik pobierzesz klikając na tan link.

Źródło: własne/Yanosik