windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows 10 Windows 10 Mobile

Microsoft tymczasowo wstrzymuje aktualizacje aplikacji systemowych w szybkim kręgu Windows Insider

Bycie uczestnikiem programu Windows Insider to nie tylko przedpremierowe kompilacje Windows 10 i Windows 10 Mobile, ale również dostęp do wczesnych wersji aplikacji systemowych dla Windows 10.

Uczestnicy programu testów do niedawna mogli testować najnowsze funkcje aplikacji systemowych na długo przed pozostałymi użytkownikami. Mogli… bo obecnie aktualizacje te zostały wstrzymane. Wyjaśnienie tej sytuacji znajduje się w twittach poniżej, tu:

oraz tu:

Brandon LeBlanc wyjaśnia, że sytuacja jest przejściowa i związana jest z aktualizacją Creators Update, która już niebawem udostępniona zostanie dla posiadaczy urządzeń z Windows 10. Microsoft chce mieć pewność, że aplikacje systemowe dostępne standardowo w systemie działać będą prawidłowo, obecnie w szybkim kręgu są właśnie te wersje aplikacji, które otrzymamy wraz z Windows 10 Creators Update. W niedługim czasie sytuacja ma wrócić do normy i znów w szybkim kręgu Windows Insider otrzymywać będziemy najświeższe wersje aplikacji systemowych. Brandon LeBlanc informuje również, że nowsze wersje aplikacji dostępne są teraz w wolnym kręgu aktualizacji, można więc przełączyć krąg, pobrać aktualizacje i przełączyć się ponownie na fast ring.