windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows 10 Windows 10 Mobile

Viber wstrzymuje rozwój aplikacji na Windows 10 (Mobile)

Viber jako jeden z pierwszych wydał aplikację w wersji na Windows 10 Mobile niedługo po premierze tego systemu. Niestety wersja na Windows 10 – UWP –  nie należała do udanych i pomimo ładniejszego wyglądu i nowych „ficzerów” dedykowanych Windows 10 Mobie wielu użytkowników narzekało na jej działanie.

Po wielu aktualizacjach udało się poprawić stabilność i szybkość działania aplikacji, jednak wielu wciąż wolałoby korzystać z wcześniejszej wersji Vibera dla Windows Phone, gdyż była ona po prostu szybsza. Teraz jak się okazuje właściciel Vibera zadecydował o całkowitym wstrzymaniu rozwoju aplikacji na Windows 10 i Windows 10 Mobile, aż do odwołania.

Mail od pracownika obsługi Viber do jakiego dotarł portal WindowsArea.de brzmi następująco:

In order to allocate our limited company resources in the most efficient way possible, we have decided to put any updates for Windows Phone 10 and Windows 10 on hold until further notice.

There are no version releases planned in the forseeable future. We will address this issue if our plans change and a decision is made to release an update.

W wolnym tłumaczeniu, firma zdecydowała zawiesić do odwołania przyszłe aktualizacje, aby w bardziej efektywny sposób wykorzystać zasoby. Nie ma też planów na aktualizacje w przyszłości, jeżeli coś się zmieni otrzymamy stosowna informację.

Obecnie aplikacja działa sprawnie, nie napotkamy problemów w jej użytkowaniu i miejmy nadzieje, że tak pozostanie do czasu zmiany decyzji i wydania kolejnej, nowej wersji aplikacji. Aplikację Viber dla Windows 10 PC i Mobile pobierzecie klikając w link poniżej:

Pobierz Viber