windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Felieton Lumia Microsoft Nokia Promo Surface Phone Urzadzenia Windows 10 Windows 10 Mobile

Microsoft rozpoczął pracę nad kręgiem dystrybucji Redstone 3. Czy druga duża aktualizacja w tym roku ma szansę nas zaskoczyć?

Microsoft nie zwalnia tempa i nadal intensywnie pracuje nad kolejnymi poprawkami przed oficjalną premierą nowego Windows 10 Creators Update – Redstone 2 – który już w najbliższym czasie ma zagościć na naszych urządzeniach. Aktualizacja dotyczyć będzie zarówno komputerów osobistych, jak i urządzeń mobilnych. Tymczasem grupa techników z Redmond działa już nad kolejnym kręgiem dystrybucji, o którym nadal nie wiemy zbyt dużo. Czy przyszłe aktualizacje mogą odmienić Windowsa? Zapraszamy do dyskusji.

Użytkownicy programu Windows Insider mogą zapoznać się z nowościami, których będą mogli doświadczyć wraz z wydaniem nowego oprogramowania – Windows 10 Creators Update. Obecnie trwają ostatnie szlify przed planowaną premierą i najprawdopodobniej już w niedługim czasie na naszych urządzeniach zagości najnowsza dystrybucja okienek. Korporacja z Redmond nie zwalnia tempa i stara się wyeliminować ostatnie wykryte błędy, o czym świadczą – między innymi – nowo udostępnione kompilacje testowe, w których szczególny nacisk położono na rozwiązanie istniejących niedogodności.

Więcej na ten temat znajdziecie tutaj: Windows 10 Mobile kompilacja 15043 dostępna w kanale Fast Ring

Widać jednak, że Microsoft wykazuje dużo większe ambicje, ponieważ wiemy o planach Amerykanów na najbliższy czas. Wszyscy testerzy zaangażowani w rozwijanie Windows 10 i Windows 10 Mobile nie powinni długo czekać na nowe kompilacje systemu, który ma zostać rozbudowany za pomocą kolejnej, dużej dystrybucji, planowanej na koniec tego roku. Podczas konferencji Microsoft Ignite potwierdzono, że korporacja zamierza udostępnić dwie rozbudowane aktualizacje do końca roku 2017. Oczywiście pierwsza z nich, to omawiany od dłuższego czasu Creators Update. Następny gałąź wciąż pozostaje dla nas sporą zagadką. Znamy jedynie niejasne szczegóły, które poza nazwą – Redstone 3 – nie zostały jeszcze potwierdzone.

Możliwe, że wraz z premierą nowego kręgu dystrybucji, zadebiutują także wyczekiwane urządzenia. Długo wypatrywany przez użytkowników Surface Phone będzie mógł trafić do sprzedaży. Wiele przypuszczeń wspominało o możliwym powiązaniu premiery nowego systemu z przypuszczalnym urządzeniem od Microsoftu. Czy te plotki się potwierdzą? Zobaczymy.

Microsoft pracuje już nad kompilacjami Redstone 3

Od kilku dni wiemy, że Amerykanie równolegle pracują nad kręgami dystrybucji Redstone 2 oraz Redstone 3. Ten pierwszy jest już przygotowywany do oficjalnego wydania, natomiast drugi rozpoczął już wewnętrzne testy u techników Microsoftu. Właśnie takie informacje możemy znaleźć na stronie BuildFeed, który prezentuje dostępne obecnie kompilacje testowe. Warto wspomnieć, że serwis do tej pory nie mylił się ani razu i zawarte tam dane możemy traktować bardzo poważnie.

Kompilacja oznaczona numerem 10.0.15141.100, to właśnie najnowsza odsłona Windows 10, która – najprawdopodobniej – nigdy nie trafi do testerów w kanale Windows Insider. Oczywiście, nie oznacza to, że w najbliższym czasie nie możemy oczekiwać żadnych nowych aktualizacji. Przypomnę, że Microsoft rozpoczął testowanie kręgu dystrybucji Redstone 2 niewiele po premierze Redstone 1. Wszystko wskazuje, że sytuacja powtórzy się również w tym wypadku.

Powinniśmy się jednak spodziewać, że najnowsze update trafią do nas dopiero po premierze Redstone 2. Do tego czasu, musimy nacieszyć się tym co mamy. Tymczasem Amerykanie mają sporo czasu, aby dopracować nadchodzące wersje systemu.

Nowa dystrybucja z wieloma ciekawymi nowościami

Możemy tutaj powiedzieć o tradycji. Każda nowa gałąź dystrybucyjna przynosi nam sporo nowości. Redstone 3 w tym wypadku nie będzie odstawał od reszty. Warto nadmienić, że wraz z premierą tegoż oprogramowania, użytkownicy mają otrzymać zupełnie przebudowany interfejs – nazwa kodowa Project Neon – oraz jeszcze głębszą unifikację pomiędzy poszczególnymi urządzeniami pracującymi pod kontrolą Windows 10.

W chwili nie wiemy za wiele o nadchodzącej odsłonie okienek. Sytuacja zmieni się, gdy pierwsze buildy trafią w ręce testerów, a do nas napłynie fala informacji. Nie sądzę jednak, abyśmy już na samym początku mogli oczekiwać rewolucyjnych zmian. Najbardziej prawdopodobna opcja zakłada systematyczne wdrażanie nowości, w końcu do grudnia jeszcze sporo czasu.

Dajcie znać, jakich nowości oczekiwalibyście wraz z premierą najnowszego oprogramowania Microsoftu. Macie, jakieś konkretne ciekawostki, których chcielibyście spróbować? Być może coś szczególnie was interesuje?

Nadchodzą nowe urządzenia?

Właśnie ten temat podgrzewa całą społeczność Microsoftu już od kilkunastu miesięcy. Długo wyczekiwany Surface Phone stał się realny, ponieważ Amerykanie osiągnęli technologię, w którą chcieli wyposażyć swoje najnowsze urządzenie. Zakończenie produkcji telefonów Lumia otwiera korporacji z Redmond drogę do wydania zupełnie innego, „programowego”, urządzenia z Windows 10, które wskaże potencjalnym producentom sprzętu właściwą drogę. Oczywiście jest to jedynie przypuszczenie i nie możemy potwierdzić, że w ogóle trwają pracę nad tym urządzeniem, jednak pojedyncze przecieki z Microsoftu sugerują jednoznacznie, że korporacja przygotowuje się na premierę nowego urządzenia. Należy jednak zadać pytanie – kiedy to nastąpi?

Pod koniec zeszłego roku na spotkaniu z inwestorami w Chinach, Amerykanie ogłosili, że już w najbliższych miesiącach będą w stanie uruchomić desktopową wersję Windows 10 na telefonach komórkowych z procesorami ARM. Być może właśnie w tym należy upatrywać szansy dla spodziewanego super-urządzenia? Nie da się wykluczyć takiego scenariusza, ponieważ Microsoft wielokrotnie podkreślał, że dąży do tego, aby na urządzeniach komórkowych możliwe było używanie aplikacji Win32. Najbliższe miesiące zweryfikują nasze przypuszczenia.

Wiemy natomiast, że Microsoft nie zaprezentuje żadnego nowego urządzenia w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Przypuszczalnie korporacja będzie chciała wydać swoje nowe urządzenie z najnowszym procesorem Qulacomm Snapdragon 835, jednak pierwszeństwo w premierze sprzętu z tym CPU ma inna firma – Samsung, który najprawdopodobniej dopiero w przyszłym miesiącu ujawni swoje najnowsze urządzenia.

Podsumowując…

Windows 10 Redstone 3 zbliża się do nas wielkimi krokami i to jest pewne. Reszta owiana jest mgłą tajemnicy, która powinna rozwiewać się wraz z upływającym czasem. Wszyscy testerzy programu Windows Insider mają powody, aby niecierpliwie oczekiwać nadchodzących kompilacji testowych. Właśnie rok 2017 może być przełomowy dla Microsoftu, ponieważ użytkownicy są spragnieni nowości, a Amerykanie zamierzają zaserwować je w ogromnej ilości.

Dajcie znać, czego oczekujecie po nadchodzących miesiącach? Jakie oczekiwania macie względem gałęzi dystrybucji Redstone 3? Myślicie, że premiera Surface Phone jeszcze w tym roku byłaby możliwa? Koniecznie wyraźcie swoje opinie w komentarzach. Podzielcie się z nami swoimi przypuszczeniami oraz obawami. W końcu wszyscy jesteśmy wielką rodziną tworzącego się Windowsa.