windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności HP Lumia Microsoft Recenzje Urzadzenia Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile kompilacja 15043 dostępna w kanale Fast Ring

Microsoft intensywnie pracuje nad nowymi rozwiązaniami, które już niebawem znajdą się w najnowszej odsłownie Windows 10 i Windows 10 Mobile. Do premiery nie pozostało już wiele czasu i amerykański gigant zdaje sobie sprawę, że musi przyspieszyć prace, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Wczoraj wieczorem do kręgu Fast Ring programu Windows Insider trafiła kolejna testowa kompilacja. Sprawdźcie, co naprawiono oraz jakie błędy wykryto w najnowszej wersji mobilnych okienek.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na rozbieżności numeracyjne, które pojawiły się w wydaniu dla komputerów PC oraz dla urządzeń mobilnych. Wersja desktopowa została oznaczona numerem 15042, natomiast build przeznaczony dla telefonów komórkowych – 15043.

Najnowsza odsłona przynosi sporo poprawek dla Windows 10 Mobile, ale niestety udało się wykryć również kilka błędów, które mogą utrudnić pracę użytkowników z oprogramowaniem. Microsoft pracuje już nad rozwiązaniem większości znanych błędów i najprawdopodobniej w przyszłej wersji sporo z nich zostanie naprawionych.

Poniżej znajdziecie pełną listę zmian dla Windows 10 Mobile w kompilacji 15043:

Naprawiono:

 • Naprawiono problem powodujący wyłączanie aplikacji ustawień, podczas próby parowania urządzeń Bluetooth. Od teraz także skrót Bluetootha na pasku akcji powinien działać prawidłowo.
 • Wykorzystanie Continuum w łączności z bezprzewodowymi ekranami powinno działać według oczekiwań.
 • Wyeliminowano przypadki nieprawidłowego działania rotacji ekranu. Taki problem wykryli użytkownicy w kilku ostatnich kompilacjach Windows 10 Mobile.
 • Usprawniono działanie żywych kafelków. Od teraz powinny one lepiej informować o faktycznym stanie aplikacji – między innymi Outlook.
 • Naprawiono problem, który powodował nieprawidłowe działanie aktualizacji w zakładce „Aktualizacje”. Użytkownicy mogli zauważyć tekst, że niektórymi ustawieniami zarządza ich firma, pomimo, że urządzenie do takowej nie należało.
 • Rozwiązano problem, który uniemożliwiał zgranie folderu z PC na telefon.
 • Wyeliminowano błąd, powodujący zamykanie aplikacji Microsoft Edge, gdy próbowaliśmy otworzyć link z aplikacji trzeciej.
 • Usprawniono działanie pobierania w Microsoft Edge. Od teraz pliki pobierane bezpośrednio na kartę SD, nie będą już zabierały miejsca w pamięci telefonu.
 • Rozwiązano problem z klawiaturą, która nie otwierała się poprawnie wraz z dodaniem nowej karty w przeglądarce Edge.
 • Wyeliminowano problem, który polegał na usuwaniu z niewiadomych przyczyn osobistego słownika w klawiaturze.
 • Naprawiono pobieranie aktualizacji, które dotychczas mogły kończyć się błędem, jeżeli w trakcie pobierania nastąpiła zmiana lub czasowe rozłączenie z siecią Wi-Fi.

Wykryte błędy:

 • W obecnej kompilacji nie da się pobrać paczek językowych
 • Microsoft Wallet w dalszym ciągu ma problemy. Użytkownicy nie będą w stanie dodać nowej karty do swojego portfela.
 • Pojawił się problem z ikoną programu Windows Insider w ustawieniach telefonu.

Jak widzicie, błędy wcale nie są takie straszne, natomiast poprawek jest sporo. Myślę, że warto spróbować nowej kompilacji w akcji. Jeżeli ktoś z was podejmie się tego zadania, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, co myślicie na temat najnowszej wersji mobilnych okienek. Czekamy na wasze opinie.

źródło: MSpoweruser