windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows 10

Dzięki Samsung Flow odblokujesz PC z Windows 10 za pomocą telefonu z Androidem

Samsung Flow, czyli aplikacja na telefony Samsunga z Androidem pozwala posiadaczom tych urządzeń m.in. na odblokowanie tabletu Samsung TabPro S, który pracuje na systemie Windows 10. Funkcja jest bardzo prosta w użyciu i szybko umożliwia odblokowanie systemu bez konieczności podawania PINu czy hasła. Aby było to możliwe, telefon musi posiadać czytnik linii papilarnych.

Ciekawsza informacja jednak jest taka, że po wydaniu aktualizacji Windows 10 Creators Update, która nieoficjalnie planowana jest na kwiecień tego roku, aplikacja wspierała będzie każdy komputer z systemem Windows 10. Informacje te podał oficjalnie Samsung w odpowiedzi na komentarz swojego użytkownika, w którym ten narzekał, że aplikacja nie działa na jego PC z Windows 10.

Odblokowanie PC za pomocą Samsung Flow nie jest oczywiście jedyną funkcją aplikacji. Oprócz tego sprawdzimy dzięki niej powiadomienia dostępne w telefonie, a nawet odpowiemy na nie. Możliwy jest również transfer danych miedzy PC, a telefonem oraz skonfigurowanie routera Wi-Fi jeżeli PC nie ma łączności z Internetem.

Aplikacja na wasze Samsungi dostępna jest pod tym adresem. Są tu jacyś posiadacze Galaxy S-ów i innych z czytnikiem linii papilarnych? Dajcie znać co sądzicie o tej funkcji.