windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Urzadzenia Windows 10 Xbox

Użytkownicy programu Xbox Insider w kręgu Beta już niebawem mogą otrzymać funkcję Beam streaming

Program testów dla konsol Xbox rozpoczął się już sporą chwilę temu i trzeba zauważyć, że osiągnął bardzo dobre statystyki. Wielu graczy zdecydowało się dołączyć do projektu Microsoftu i wspólnie z technikami rozwijać swoją konsolę oraz jej oprogramowanie. Oczywiście nie możemy tutaj mówić o liczbach porównywalnych z Windows Insider dla telefonów komórkowych oraz komputerów, jednak wynik i tak jest imponujący i może napawać Amerykanów dumą. Tymczasem w Internecie pojawiła się potwierdzona informacja, że jeszcze w tym tygodniu do testerów kręgu Beta trafi nowa funkcja – Beam streaming.

Funkcja Beam streaming – jak sama nazwa wskazuje, umożliwia ona przekazywanie obrazu z gier na żywo dla wszystkich użytkowników w sieci – trafiła do programu Xbox Insider już prawie miesiąc temu i wywarła spore wrażenie na części testerów. Została przyjęta bardzo ciepło i zachęcony tym Microsoft postanowił rozwijać wspomniane rozwiązane w tempie iście ekspresowym.

W sieci pojawiały się pytania, co z pozostałymi kręgami aktualizacji, w jakim czasie otrzymają one dostęp do najnowszej funkcji oraz kolejnej wersji systemu. Odpowiedź nadeszła od Brada Rossettiego. Wspomniał on na swoim koncie Twitterowym, że aktualizacja powinna trafić do użytkowników kręgu Beta jeszcze w tym tygodniu.

Zanim to jednak nastąpi, technicy pracują nad rozwiązaniem kilku bardzo problematycznych błędów, wykrytych w kompilacjach kręgu Alpha. Utrudniają one znacznie korzystanie z konsoli, a w niektórych przypadkach wręcz uniemożliwiają prowadzenie rozgrywki online.

Program testów Xbox Insider rozpoczął się ponad miesiąc temu i przez ten czas zyskał sporą grupę aktywnych testerów, którzy na wzór komputerowego Windows Insider mogą testować wcześniejsze kompilacje oraz nowe funkcje, mogące zagościć na konsolach w niedalekiej przyszłości.  Oczywiście przy okazji trzeba liczyć się z faktem, że napotkamy tutaj sporo błędów, o czym powinniśmy informować techników Microsoftu odpowiedzialnych za ich detekcję i usuwanie. Program posiada cztery kręgi aktualizacyjne Alpha, Beta, Ring 3 oraz Ring 4. Każdy nowy użytkownik Insidera rozpoczyna od Ring 4 i dowolnie może piąć się do góry, aż do najwyższej Alphy. Warto jednak pamiętać, że im wcześniej dostaniemy oprogramowanie, tym bardziej może być ono niedopracowane. Warto przemyśleć swoją decyzję przed migracją z kręgu Ring 4 do Alpha.

źródło: MSpoweruser