windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Notebooki Programy Windows 10

Dlaczego nasz komputer z Windows 10 potrzebuje około doby na zmianę kręgu aktualizacji w programie Windows Insider?

Czy kiedykolwiek zastanawiało was, dlaczego okres przystosowywania waszego komputera do nowego kręgu w programie Windows Insider trwa tyle czasu? Zdarzały się sytuacje, że proces ten potrafi zajmować nawet całą dobę i użytkownik otrzymywał dostęp do nowego oprogramowania następnego dnia, a czasami jeszcze później. Co odpowiada za takie, a nie inne działanie naszego komputera w kontakcie z programem testów? Na to pytanie odpowiedź udzielił sam Microsoft. Sprawdźcie, co mają do powiedzenia technicy z Redmond.

Z pewnością wielu naszych czytelników na co dzień obcuje z programem Windows Insider. Jeden z największych programów testowania nowego oprogramowania przyciągnął tysiące zainteresowanych i stał się – zaraz po Windows 10 – jednym z największych sukcesów amerykańskiej korporacji. Nie oznacza to jednak, że na wszystkich urządzeniach konfiguracja tej funkcji przebiega identycznie. Dla przypomnienia, wcześniejszy dostęp do kompilacji jest także możliwy na telefonach komórkowych z systemem Windows 10 Mobile.

W tym właśnie miejscu zaczyna się pewna rozbieżność pomiędzy urządzeniami mobilnymi, a „dużym” Windows 10. Otóż po wybraniu kręgu dystrybucji w telefonach komórkowych, niemal od razu dostajemy dostęp do najnowszej dostępnej kompilacji. Sprawa wygląda zupełnie inaczej na komputerach, ponieważ tutaj trzeba poczekać nawet do 24 godzin. Z czego wynikają tak znaczne różnice?

Wytłumaczenie jest bardzo proste i być może zaskoczy niektórych z was. Program Windows Insider sprawdza kompatybilność dostępnego oprogramowania z posiadaną przez nas wersją systemu. Mowa tutaj między innymi o rodzaju OS, SKU, regionu czy języka. Niestety ten etap nie może być wykonany ręcznie, dlatego potrzebujemy nieco cierpliwości, zanim otrzymamy dostęp do najnowszej kompilacji Windows 10.

Oto, co na ten temat powiedzieli technicy Microsoftu:

Once your machine is updated to Windows 10 and you select your desired flight ring, the process known as “Compatibility check” will need to run in the background. There is no manual way to force this process to run. This process allows for the discovery of your OS type (32-bit, 64-bit), build edition (Home, Pro, Enterprise), country and language settings, and other required information. Once this process is complete, your machine will be auto-targeted for the next available flight for your selected ring. For the first build on any given machine, this may take up to 24 hours to complete.

Wszystkim nowym użytkownikom programu Windows Insider oraz tym, którzy zdecydowali się na zmianę kręgu aktualizacji, nie pozostaje nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość. Po wykonaniu wszystkich czynności z etapu sprawdzania kompatybilności, komputer poinformuje was o dostępności nowego oprogramowania.

źródło: MSpoweruser